Ana Sayfa Genel GTA Vice City Davalık Oldu!

GTA Vice City Davalık Oldu!

Bu tarz durumlara fazlasıyla aşina sayılan Rockstar, bu kez 15 yıllık oyunu Vice City ile uğraşmak zorunda. Oyundaki karakterlerden birinin taklit olduğu iddia ediliyor.

Çıkış yaptığı 2002 yılından bu yana çok oynanan ve efsane haline gelen GTA Vice City, bir kez daha davalık oldu. Daha öncesinde oyundaki bir kadının, gerçek hayattaki bir modelin taklidi olduğu gerekçesiyle Rockstar’ın kapısı çalınmıştı. Şirketin başı benzer bir şeyler dertte.

90’ların Meşhur TV Programlarından Birisi

Poulet adı verilen yaşlı oyun karakteri, Haiti’de gerçekleşen pek çok ana senaryo görevinde bulunması sebebiyle önemli kişiliklerden bir tanesi. The Psychic Readers Network adlı firmanın 90’larda yaptığı meşhur TV şovlarından birisinin ana karakteri, oyundaki Paulet Teyze’ye hayli benziyor ve şirket bunun bir esinlenme olduğunu iddia ediyor. Daha da ilginci TV programındaki kişi ile oyundaki Paulet Teyze’yi seslendiren – canlandıran kişi aynı kişi. Bu da şikayetçi firmanın elini güçlendiriyor. Ayrıca bahsi geçen kişi, geçtiğimiz yıl ölmüş.

Oyundaki "Auntie Teyze"
Oyundaki “Poulet Teyze”

 

Ve TV programındaki Miss Cleo karakteri.
Ve TV programındaki Miss Cleo karakteri.

Karar Merakla Bekleniyor

Rockstar tarafından şimdilik bir açıklama yapılmış değil. Davacı şirket, oyun gelirlerinden pay istiyor ve ünlü oyun firmasının bu konuda ne tepki vereceği merak konusu. Bakalım önümüzdeki aylarda dava nasıl sonuçlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting