Ana Sayfa Haber GTA IV Oynayan 8 Yaşındaki Çocuk Ninesini Öldürdü

GTA IV Oynayan 8 Yaşındaki Çocuk Ninesini Öldürdü

Şiddet içerikli ve normal şartlarda 18 yaşının üzerindekiler için uygun olan Grand Theft Auto IV ‘ü oynayan 8 yaşındaki çocuk anneannesini öldürdü.

Amerika’nın Louisiana eyaletinde gerçekleştirilen bir cinayet, oyunların kötü etkileri olabileceğini bir kez daha gün yüzüne çıkardı. Sevdiği oyunlardan biri olan GTA IV’ü oynayan küçük yaştaki çocuk, dakikalar sonra televizyon izleyen 90 yaşındaki anneannesini başından vurarak öldürdü.

Her ne kadar çocuğun ifadesinde yanlışlıkla vurduğu söylense de, deliller tam aksini gösterdi. Eyalet polis yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre bu cinayet bir kazadan daha çok planlanmış bir olay gibi görünüyor.

cinayet

Çocuk psikiyatristi Kristopher Kaliebe’in dediğine göre bu tür şiddet içerikli oyunlar oynayan kişiler şiddet olaylarına daha eğilimli olabiliyor. Ayrıca silah kullanımının olduğu GTA IV’ün küçük çocuğu bu yönde etkilemiş olabileceği düşünülüyor.

Eyalet yasalarına göre Louisiana’da 10 yaşından küçük çocuklar herhangi bir şekilde cezai yaptırıma tabi tutulamıyor. Dolayısıyla küçük çocuk şu an için ebeveyn gözetiminde yaşamını sürdürüyor.

Tabii bu tür cinayetlerin tek sebebinin oyunlar olarak gösterilmesi ne kadar doğru olduğu tartışılır. Fakat oyun yaş sınırlamalarına ebeveynler tarafından daha dikkat edilmesi çocukların psikolojik gelişimi açısından uygun olacaktır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting