Ana SayfaGoogleGoogle'den stres çarkı geldi

Google’den stres çarkı geldi

Son zamanların trend oyuncağı stres çarkını henüz çevirmediyseniz, artık deneme şansınız var. Google’den stres çarkı geldi.

Günümüzde bir şey aniden moda oluyor ve patlayıp gidiyor. Bunun son örneklerinden birisi stres çarkı adı verilen, basit ve ucuz yapıdaki oyuncaklar. Pazarlarda bile bulunan bu oyuncakların çılgınlığına büyük bir teknoloji devi de katıldı. Google’den stres çarkı geldi. Ancak fiziksek oyuncaklarla değil.

Fidget Spinner, yani ülkemizdeki adıyla stres çarkı olan oyuncağı Google üzerinden kullanmak oldukça basit. Chrome ve Firefox tarayıcılarının arama motoruna “spinner” yazılması halinde firmanın uygulaması, arama sonuçlarının üstünde gösteriliyor. Masaüstünde ve mobilde ortaya çıkan uygulama, herkese görünmeyebiliyor. Bu durumu düzeltmek için arama dilinin İngilizce yapılması öneriliyor.

Uygulamanın kullanımı ise oldukça basit. Oyuncağı gerçek hayatta kullanır gibi mouse ile çevirmeniz gerekiyor ya da spin yazısına tıklamanız yeterli oluyor. Ayrıca uygulamadaki numara seçeneğinin seçilmesi durumunda ‘çarkıfelek‘ benzeri bir daire çıkıyor. Buradan da daireyi çevirerek istediğiniz rakama denk getirmeye çalışıyorsunuz. Ek olarak dairede kaç rakam olacağını da belirleyebiliyorsunuz.

İnternet arayüzünden kim stres çarkı çevirmek ister bilinmez ancak Google, bu özelliği de bünyesine katarak kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Bir daha hatırlatmak gerekirse, uygulamayı kullanmak için Chrome ve Firefox tarayıcılarında arama butonuna “spinner” yazmak yeterli. Çalışmaması durumunda arama dilinin İngilizce yapılması öneriliyor.

Oğuz Birkardeşler
Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting