Google yeni haritalar özelliği büyük hız kazandıracak

Google Haritalar sokak görünümü, bölünmüş ekran arayüzüne kavuşuyor

Uzun bir süredir denemeleri devam eden Google yeni haritalar özelliği hız kazandıracak gibi görünüyor. Uzun bir süre temel işlerde kullanılan Google artık biraz daha farklı bir kullanım sunacak.

Dünyanın en çok tercih edilen platformları içerisinde yer alan Google yeni haritalar özelliği ile kullanıcıları selamlıyor. Şirket masaüstü, web ve mobil uygulamalarda uzun yıllar boyunca hizmet vermeye devam etti. Bu hizmetleri sonucunda haritalar ile ilgili tüm ayrıntıları kullanıcılara sunmaya çalıştı.

Google tarafından geliştirilen haritalar uygulaması küresel çapta büyük bir beğeni kazandı. Fakat farklı konular ve işletmeler arasındaki verileri karşılaştırmak ne yazık ki bu platformda pek kolay değil. Yeni getirilen bir özellik ile birlikte bu çok daha kolay hale geliyor.

Google yeni haritalar özelliği kullanımı kolaylaştıracak

Haritalar platformuna getirilmek istenen bu yeni özellik Windows’taki görev çubuğu gibi çalışacak. Özelliğin ismi ise “alta sabitle” düğmesi olarak belirlendi. Bu düğme sayesinde seçtiğiniz işletmeleri ve konumları karşılaştırmak çok daha kolay olacak.

Google yeni haritalar özelliği

 

Google haritalar ne yazık ki birbirinden farklı işletmeler ve konumlar arasında kolay kolay geçişe izin vermiyor. Hatta bu konuda son derece yoğun tepkiler almıştı. Bir türlü hantal yapıyı değiştirmeyen Google sonunda pes etti. Böylece haritalar özelliği çok daha kolay bir gezinme şansı sunmaya başladı. Google yeni haritalar özelliği büyük ilgi görecek gibi görünüyor.

Google Pixel 6 ağ sorunları büyümeye devam ediyor

Bu yeni özellik henüz sınırlı sayıda kullanıcıya sunuldu. Önümüzdeki günlerde çok daha fazla kişi tarafından denenecek. Peki siz bu tarz bir özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir