Ana SayfaMobilGoogle Windows Phone desteğini kesti!

Google Windows Phone desteğini kesti!

Google, Windows Phone desteğini kestiğini açıkladı. Artık unutulmaya yüz tutan Windows Phone, Google’dan da destek alamayacak. İşte konuyla ilgili detaylar.

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone maalesef ki Android ve iOS karşısında çok büyük bir hezimete uğramıştı. Yazılım devinin geliştiricilere yeterli desteği sunamaması, geliştiricilerin bu platformdan uzaklaşmasına neden olmuştu. Üretilen telefonların da piyasadaki rakipleri ile baş edememesi, platformun sonunu hazırlamıştı.

Bay bay Windows Phone

En son olarak Microsoft kendi mağazasından Windows Mobile ile çalışan tüm telefonların satışını durdurarak, bu platformun öldüğünü kanıtlamıştı. Bugün de bir darbe de Google’dan geldi. Google, Windows Mobile platformunda yer alan Google uygulamasından desteğini kestiğini açıkladı.

Windows Mobile sahipleri Google uygulamasını açmaya çalıştıklarında hata alıyor ve uygulamaya giremiyorlar. Google‘ın bu hamle için geç kaldığını söyleyebiliriz. Google bile çekildiyse artık bu platformdan hiç bir şey beklememek en doğrusu olacaktır.

iOS 12 güncellemesi yayınlandı! İndir!

Windows Mobile’ın Nokia gibi muhteşem bir geri dönüş yapacağını sananlar maalesef bu beklentilerine bir son vermeli. Android ve iOS’in karşısına yeni bir mobil işletim sisteminin yaklaşık 7-8 yıl daha çıkamayacağını düşünüyoruz.

Windows Phone

2 YORUMLAR

  1. üzüldüm ben windows phone gibi güzel bir platformun yok olmasına göz göre göre hiç etiller içimde kaldı hala üretimine devam edilse alırım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU