Ana Sayfa Genel Google Street View ile Mısır Tarlası

Google Street View ile Mısır Tarlası

Teknoloji hayatımıza girdikce yaşantımızı da ilginç ve eğlenceli hale getiriyor. Öyle ki bir mısır yetiştiricisi 2 yıldır internet kullanıcılarına heyecanlı deneyimler sunuyor.

google street view ile mısır tarlası gezintisi
Google Street view ile mısır tarlası gezintisi

Edmonton Corn Maze, dünyanın ilk QR kod şeklindeki mısır tarlasının sahibi. Yukarıdan bakınca bir QR kod gibi görünen bu mısır tarlasının sahipleri, bu yıl da başka bir “aksiyon” yapmak istemişler ve tarlanın içine bir labirent yerleştirmişler. Labiretin toplam uzunluğu 5 kilometre ve 85 ayrı yol ayrımı da bulunuyor. Tarla içinde kaybolmak neredeyse garanti Mısır tarlasının sahibi, Google’ın Street View uygulamasını gördüğünden beri bunu yapmayı planladığını ancak şimdi zaman bulabildiğini söylüyor. Tarla sahibleri, mısırlar insan boyunu geçtikten sonra, yerel bir fotoğrafçı ile anlaşarak, tarlanın 600‘den fazla fotoğrafını çekmiş ve bunlarla Street View görüntüleri oluşturmuş.

Anlaşıldığı üzere, mısır yetiştiricilerinin, mısırlar büyürken bir hayli boş zamanı oluyor. Bir yıl tarlaya QR kod kazırken, diğer yıl Street View için labirent yapıyorlar. Bakalım seneye ne yapacaklar. Mısır tarlası içinde kaybolmak isterseniz,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting