Google sihirli silgisi için önemli bir güncelleme sundu

google

Google’ın kendine hayran bırakan aracı “sihirli silgi” artık tüm akıllı telefon kullanıcılarının erişimine açılacak.

Google sihirli silgisi için önemli bir güncelleme sundu. Google’un Tensor yongasını kullanmaya başlamasından beri, şirket Magic Eraser adında hoş bir özellik sunuyor. İsminden de anlaşılacağı gibi, bu özellik, yapay zeka kullanarak fotoğraflardan nesneleri kaldırmayı sağlıyor ve Tensor’un muhteşem yapay zeka performansı sayesinde işi gerçekten çok iyi yapıyor, hatta karmaşık konularda bile bunu sorunsuzca başardığını söylemek mümkün. Ancak, özellik yalnızca Pixel 6 ve Pixel 7 telefonlarında kullanılabiliyordu. Bununla birlikte Google, fikrini değiştirme kararı aldı ve Magic Eraser’ı Android ve iOS cihazlarına getiriyor gibi görünüyor.

Google ana şirketi zor zamanlar geçiriyor

Peki buradaki püf noktası nedir? Google, cihazlarına bakılmaksızın herkesin Magic Eraser’ı kullanabileceğine karar verdi. Tek fark, özelliğin Google One aracılığıyla kullanılabilir olacak olması, yani kısacası bu aracı kullanabilmek için ödeme yapmanız gerekecek.

Google yeni etkinliğinin içeriğini duyurdu

Google sihirli silgisi için önemli bir güncelleme sundu

Google, bu ayın sonunda, 23 Şubat’ta Magic Eraser’ı iOS ve Android telefonlara yayınlamaya karar verdi ve tüm Google One aboneleri için bu araç kullanılabilir olacak. Ancak, anlaşmayı daha da tatlandırmak için Pixel 5a veya daha eski bir cihaza sahip olan kullanıcılar, Google One aboneliği olmadan da aracı kullanabilirler.

Bunun yanı sıra, Google, video düzenleme deneyimini daha da iyi hale getirmek için birkaç özellik getirmeye karar verdi. HDR video efektleri ve bazı harika kolaj stilleri kullanılabilir olacak. Öte yandan yine beklenildiği gibi, Pixel sahipleri bu özellikleri Google One aboneliği olmadan da kullanabilirler.

google

Magic Eraser’ın eski cihazlara veya diğer Android veya iOS telefonlara gelmesi haberleri şaşırtıcı olmamalı. Zaten Android telefonlarda Magic Eraser çalışmasını sağlayan yollar mevcut, ancak Google bu özelliği resmi hale getirdiği için kullanıcılar bu aracı kullanırken artık çok fazla uğraşmayacaklar. Ancak, Google One aboneliği konusu, çoğu insanın hemfikir olacağı bir şey olmayabilir. Google sihirli silgisi için önemli bir güncelleme sundu.

OnePlus en ucuz telefon için kolları sıvadı


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir