Google Pixel’den Akıllı Telefon Devrimi!


Google Pixel akıllı cihaz ailesi hakkında, eleştirmenler ikiye bölünmüş durumda. Ancak, modüler parça değişimi akıllı telefona, ciddi bir avantaj sağlıyor.

Akıllı telefon sektöründeki uzman şirketlerden iFixit, Google Pixel’e pek sıcak bakmasa da, cihaz şaşırtıcı becerilere sahip. iFixit eleştirilerinde Google Pixel’in vasat düzeyde bir işçilik, karmaşık mimariye sahip donanımlar ve orta düzey parça kalitesine sahip olduğunu savunuyor.

Google Pixel

Modüler Yapı Mimarisi

Yine de şirket, Sezar’ın hakkını Sezar’a veriyor. Uzman firmaya göre Google Pixel’in her parçası, OEM PC’ler gibi değiştirilebiliyor. Yani, bazı firmaların yaptığı gibi kasadaki hataların düzeltilmesini istediğinizde, ekranı da değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz. Bilgisayarınızdaki anakart bozulduğunda, nasıl anakartı değiştiriyorsanız, akıllı telefonun belleğinde bir sorun yaşandığında, sadece belleği değiştiriyorsunuz. Yani bazı firmaların aksine, cihazın tüm iç aksamı değiştirilmiyor; hatta “Garantiden çıkmış” safsataları son buluyor.

Google Pixel, Apple’ı Sarsabilir mi?


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git