Ve Google, Pixel 2 telefonları için sahne almaya hazırlanıyor

google pixel 2 1

Aylarca süren söylentilerin ardından artık sona geldik denebilir. Google, HTC’nin de katkılarıyla yeni Pixel 2 telefonlarını görücüye çıkaracak.

Bir süre önce yaptığımız haberlerimizde, Google’ın yeni Pixel 2 telefonlarını ekim ayı itibarıyla (özellikle de 4 Ekim tarihi) resmen tanıtabileceğinden; bir telefonun normal, diğerinin de büyük ekranlı olabileceğinden söz etmiştik. Son detaylara baktığımızda ise, beklentiler doğru çıkacak gibi görünüyor.

Google, 4 Ekim’de düzenleyeceği özel bir etkinlik için davetiye gönderimine başladı. “Telefonların değiştiğini düşünüyor musunuz? Daha fazlası için bizi takip edin” diyen şirket, saf Android’li yeni Pixel telefonlarını gösterecek.

Google’ın bu yeni telefonlarında OLED ekran teknolojisi, Qualcomm 835 çipset, dual kamera sistemi ve gelişmiş tasarım hatları kullanması bekleniyor. Aslında Google diyoruz ama, HTC faktörünü de unutmamak gerekli. Firma, bir süre önce HTC’nin akıllı telefon bölümü için 1.1 milyar dolar ödeyeceğini belirtmişti. Dolayısıyla yeni Pixel telefonların arkasında büyük ihtimalle HTC bulunuyor.

Yeni detaylar oldukça paylaşacağız.

Samsung Satılan Her iPhone X’ten Para Kazanıyor