Google, Meet adında iki uygulamaya sahip olacak!

Google, Meet adında iki uygulamaya sahip olacak!

Google, Duo ve Meet uygulamalarını birleştirmeye karar verdi. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

TechCrunch, Google bünyesinin Duo’yu Android ve iOS için Meet uygulaması olarak yeniden markalaştırdığını duyurdu. Şirket görüntülü arama odaklı uygulamalarına son dönemlerde fazlasıyla önem vermeye başladı. Şirket, Meet’in birçok özelliğini zaten Duo’ya taşımıştı. Birleşme gerçekleşse de eski Meet uygulaması şimdilik kullanımdan kalkmıyor; bunun yerine “Google Meet (orijinal)” olarak yeniden adlandırılacak.

Google, Meet adında iki uygulamaya sahip olacak!

Tüm Duo kullanıcıları, yeniden düzenlenmiş Duo ve Meet uygulamalarını Eylül ayına kadar elde edecek. Tüm toplantı özellikleri için Google hesabınızı kullanmanız gerekecek, ancak tanıdık öğeler (efektler ve kişiler gibi) olduğu gibi kalacak. Orijinal Meet uygulaması çalışmaya devam edecek, ancak geçici arama almayacak.

Haziran ayında bir şirket sözcüsünün açıkladığına göre, birleşme, “gelişen ihtiyaçlara” uyum sağlamayı amaçlıyor. Bir dereceye kadar, şirketin iletişim uygulaması karışımının çok karmaşık hale geldiğinin de bir göstergesi. Teknoloji firması, örneğin Chat’e odaklanmak için bu sonbaharda Hangouts’u kapatmayı planlıyor. Ayrıca çok kullanılmayan Allo da 2019’un başlarında iptal edildi. Eski Meet’in varlığı hala kafa karıştırıcı olsa da, hangi Google uygulamalarını kullanmanız gerektiği yakında netleşecek. iş toplantıları veya arkadaşlarla buluşmak için en iyi platform olmayı hedefleyen arama motoru devi Zoom ve benzeri rakiplerini geride bırakmak istiyor. Şirket bu hedefine ulaşacak mı bekleyip göreceğiz.

James Webb Uzay Teleskobu, Araba Tekeri Galaksisi’ni görüntüledi

 


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir