Google, işletmeler için yeni özelliğini sundu

Google, 4,1 milyar avro para cezası ödeyecek

Google bünyesine yeni özellikler eklemeye ve modern çağın getirilerine uygun eklentiler sunmaya devam ediyor. İşte tüm detaylar.

Google, insanların topluluklarında Asya’ya ait işletmeleri bulmasını ve desteklemesini kolaylaştırıyor. Bu desteğin özellikle Asyalı işletmelere gelmesi ise düşündürücü. Bugünden itibaren, ABD’li satıcılar artık doğrulanmış bir Google işletme profiline Arama ve Haritalar sorgularında görünecek olan “Asyalılara ait” bir etiket ekleyebilir. Böylece işletmeler hakkında araştırma yaparken Asya pazarına yönelik aramalar daha kolay hale gelecek.

Google, işletmeler için yeni özelliğini sundu

Hareket, Google’ın tarihsel olarak marjinalleştirilmiş toplulukları destekleme çabalarının bir parçası. Daha önce Siyahların sahip olduğu, Latin kökenlilerin, kıdemlilerin sahip olduğu, kadınların sahip olduğu ve LGBTQ+’ın sahip olduğu işletmeler için etiketler çıkarmıştı.

Buna ek olarak arama motoru devi, kar amacı gütmeyen ABD Pan Asya Amerikan Ticaret Odası ile birlikte Grow with Google girişiminin de arkasında durmayı hedefliyor. Bu hamleler ile birlikte arama motoru devi işletmeler sekmesine bir hız kazandırmayı hedefliyor. Bugüne kadar, e-ticaret, analitik odaklı kararlar ve tasarım gibi konularda atölye çalışmaları ile Asya’ya ait 20.000’den fazla işletmeye yardımcı olundu. Şirket bu kapsamda çalışmalarını hızlandırsa da destek genel olarak Siyahi ve Asyalı işletmelere yapılıyor. Orta doğu ya da Türkiye pazarı ile ilgili bir beklenti olsa da ne yazık ki henüz bu kapsamda bir çalışma yok.

Meteor Lake: Intel yapay zeka çipleri kullanmaya hazırlanıyor.