Ana Sayfa Donanım Google Glass’ın İşletim Sistemi Belli Oldu

Google Glass’ın İşletim Sistemi Belli Oldu

Son dönemlerde adından fazlasıyla söz ettiren Google Glass hakkında haberler bitmek tükenmek bilmiyor. Son gelen haberler ise bu yeni ve bir o kadar da ilginç cihazın işletim sistemiyle ilgili. 

Yaklaşık bir yıl önce hakkında bilgiler gelmeye başlayan Google’ın Glass adı verilen gözlüğü bir akıllı cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar bu yeni cihaz ile akıllı telefonlarında yapabildikleri herşeyi gerçekleştirebilecekler. Müzik dinleyip oyun oynayabilecekleri gibi aynı zamanda telefon özelliğini kullanarak arkadaşlarını arayabilecek veya GPS üzerinden yol tarifi alabilecek. Tabii ki bunların hepsi farklı kontrollerin de hayatımıza girmesine neden olacak. Google’ın bu yeni cihazı gözle kontrol desteğine de sahip olacak. Geçtiğimiz günlerde Google bu yeni akıllı cihazını test etmeye başladı ve bazı kullanıcılara vererek cihazın geliştirilmesi için bilgiler istedi. Bu bilgileri toplamaya başlayan firma yakın gelecekte daha iyi bir Google Glass sürümü ile karşımıza çıkacak.
google-glass1Google Glass ile ilgili gelen son haber ise cihazın işletim sistemi hakkında. Google Glass sizin de tahmin ettiğiniz gibi Android işletim sistemini üzerinde barındıracak. Google CEO’su Larry Page tarafından onaylanan bu bilgi gösteriyor ki Google yeni bir dünyanın kapılarını aralarken aynı zamanda akıllı telefon ve Tablet PC’ler ile de olay senkronize olabilecek bir işletim sistemiyle hayranlarını memnun etmek istiyor. Son olarak belirtmekte fayda var. Google bu yeni cihazı Glass’ı 1500 dolar gibi bir fiyat ile satışa sunacak.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting