Ana SayfaGenelGoogle Fotoğraflar ücretsiz yedekleme yalan oluyor

Google Fotoğraflar ücretsiz yedekleme yalan oluyor

Google’ın fotoğraf yedekleme uygulaması olan Google Fotoğraflar ücretsiz yedekleme konusunda sona geldi. Yakında ücretli olacak.

Google Fotoğraflar 2015 yılında ücretsiz ve sınırsız depolama ile piyasaya sürüldükten ve hizmeti bu temel özellik etrafında pazarladıktan sonra popüler hala gelmişti. Ancak bugün gelen bilgilere göre Google Fotoğraflar ücretsiz yedekleme yalan oluyor. Peki, uygulama ne zaman ücretli olacak?

Google’da yer alan fotoğraflarınızı dışa aktarmak için acele etmeyin. İlk olarak, değişiklik 1 Haziran 2021’e kadar geçerli olmayacak. İkincisi, yeni 15 GB ücretsiz depolama sınırı 1 Haziran tarihinden sonra eklenen fotoğraflar ve videolar için geçerli olacak. Böylece daha önce orada bulunan içeriğiniz saklı kalacak.

- Reklam -

Apple M1 özellikleri ile rakip tanımıyor

Ancak, özellikle büyük bir medya kitaplığınız varsa, içeriğinizi iCloud’a veya başka bir hizmete kaydırmayı düşünüyorsanız önceden plan yapmak iyi olacaktır. Ya da Amazon veya Dropbox gibi çözümler de kullanabilirsiniz.

Bu servisler de maalesef ki ücretli olduğu için bulut sistemleri için şimdiden para ayarlamaya çalışsanız iyi edersiniz. Ya da diğer bir çözüm olan harici HDD satın alarak fotoğraf ve videolarını diskte saklayabilirsiniz.

Google Fotoğraflar ücretsiz

Apple ekosistemindeyseniz iCloud sizin için en doğru seçim olacaktır. iCloud’a yüklediğiniz fotoğraflara aynı anda tüm Apple cihazlarınızdan ulaşabiliyorsunuz. 5 GB’ı ücretsiz olan iCloud’un, 50 GB’ 6.49 TL, 200 GB’ 19.99 TL ve 2 TB’ı ise 64.99 TL fiyat etiketine sahip.

Oldukça stabil bir şekilde çalışan iCloud sayesinde fotoğraflarınızı dilerseniz Apple ID’niz ile herhangi bir tarayıcıdan da görüntüleyebildiğinizi belirtelim.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting