Google, ücretsiz “dark web” özelliğini duyurdu

Google, ücretsiz "dark web" özelliğini duyurdu

Fast Company’ye göre Google Salı günü yaptığı bir güncellemede, “karanlık web raporu” olarak da bilinen dark web izleme hizmetinin ay sonunda ABD ve İngiltere dahil 46 ülkedeki tüm Google kullanıcılarının kullanımına sunulacağını duyurdu İşte tüm detaylar.

Bu özellik daha önce yalnızca Google One üyeliğine sahip kullanıcılar tarafından kullanılabiliyordu. Dark web raporu, myactivity.google.com adresini ziyaret ettiğinizde “Hakkınızda sonuçlar” sayfasında yer alacak. Google’ın “karanlık web raporu” özelliği, kişisel bilgilerinizin sızdırılıp sızdırılmadığını belirlemek için algoritmaların alt yapısını tarayacak. Buna adınız, adresiniz, telefon numaralarınız ve e-posta hesaplarınız gibi bilgiler dahil olacak.

Google, ücretsiz "dark web" özelliğini duyurdu

Özellikle bilgisayar korsanlığının, bilgi sızıntısının veya kimlik hırsızlığının kurbanı olan milyonlarca insandan biriyseniz, bu kullanışlı bir özellik denebilir. Sadece birkaç ay önce 7,6 milyon AT&T müşterisinin bilgileri karanlık ağa sızdırıldı ve telekom devi, etkilenen tüm kullanıcılarının şifrelerini sıfırlamaya zorlandı.  Özellik sayesinde artık sosyal medyada daha güvenli halde olacaksınız denebilir, bunun anlamı da şirketin artık kullanıcılarının güvenlik sorunlarına karşı oluşan risklerin farkında olması olarak yorumlanabilir. Bu sebeple daha fazla kullanıcı artık güvenlik sorunlarının farkına vardı diyebiliriz. Bu kapsamda daha fazla güvenlik özelliğinin sunulması da şirketin adının daha iyi anılmasına yardımcı olacaktır. Platform büyümeye devam ediyor da desek yanlış demiş olmayız. Özellikle güvenlik sorunları daha fazla önlemin alınmasına sebep oldu.

Galaxy S24 FE’nin maket ünite fotoğrafları ortaya çıktı