Google çalışanlarına kötü haber

Google çalışanlarına kötü haber

Google ana şirketi Alphabet, Ekim ayında art arda rekor kâr (18.9 milyar $) ve ikinci çeyrekte rekor gelir (65,1 milyar $) açıkladı. Ancak bir şirket yöneticisi,  Google’ın çalışanlarının maaşlarına zam gelmeyeceğini duyurdu. İşte detaylar.

CNBC’ye göre, Google tazminattan sorumlu başkan yardımcısı Frank Wagner, 7 Aralık’ta bir şirket toplantısında çalışanlara, enflasyon oranı sorulduğunda Google’ın “herhangi bir kapsamlı ayarlama yapma planı olmadığını” söyledi. Çalışanların maaşları enflasyon bazında düşüleceği için otomatik olarak bir zam söz konusu değil. Bu durum şu an için ABD’deki Google çalışanlarına özel olacak.

Google çalışanlarına kötü haber

CNBC’ye göre Wagner, şirketin tazminat bütçelerinin artan fiyatlar ile birlikte gelen daha yüksek işçilik maliyetini “yansıttığını” ima etti. Ancak, şirketin yönetim kurulu genelinde bir artış yapmak yerine performansa dayalı olarak artan ücretleri ödemeyi tercih edeceğini belirtti. En iyi performans gösteren çalışanları daha fazla ödüllendirmek iyi gibi görünse de şirkette problemler yaratacağı kesin. Neticede şirketlerin yıl başında çalışanlarına zam yapması gerekiyor. Google kadar büyük bir şirket de bu açıdan problem yaratırsa yüksek ihtimalle çalışanları buna tepkisiz kalmayacaktır.

Google, konuyla ilgili bir yorum yapmayı reddetti, ancak CNBC’ye, taban maaşın, ikramiye ve hisse senedini de içeren çalışanlarının tazminatının yalnızca bir parçası olduğunu söyledi. CNBC, şirketin Wagner’in ücret artışlarının performansa bağlı olduğu konusundaki yorumlarını da yinelediğini belirtti.

Facebook profesyonel mod özelliği kazanıyor: İyice Instagram’a benzedi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir