Ana SayfaGenelGoogle, Apple, Microsoft tren geçişlerini umursamıyor

Google, Apple, Microsoft tren geçişlerini umursamıyor

ABD’de trafik güvenliğini kontrol eden kurumlar Google, Apple, Microsoft ve diğer teknoloji şirketlerinin navigasyon haritalarından şikayetçiler.

Google, Apple, Microsoft ve diğer teknoloji şirketlerinin haritaları

Kurumların uyarılarına rağmen bu şirketlerin navigasyon haritalarında demiyolu geçiş noktalarında sürücüleri uyarmadığı dile getiriliyor.

Söz konusu navigasyon uygulamalarının, hem zemin bir demiryolu geçidine yaklaşırken kullanıcıyı yavaşlaması konusunda uyarması isteniyor. Bu haritaların aynı zamanda otonom sürüş teknolojilerine de hayat verdiği biliniyor.

Dolayısıyla, içinde sürücünün olmadığı bir aracın yaklaşan bir treni fark etmesinin çok daha zor olacağının altı çiziliyor.

ABD’de trafik güvenliği konusunda çalışan kamu kurumları, giderek daha fazla aracın demiryolu hem zemin geçitlerinde kazaya neden olduğunu dile getiriyorlar. Bunun nedeni olarak da kullanıcıların trafik işaretlerinden çok navigasyon uygulamalarına dikkat etmeleri gösteriliyor.

Spotify zam yapmaya mı hazırlanıyor?

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting