Ana sayfa Genel Google, Apple, Microsoft tren geçişlerini umursamıyor

Google, Apple, Microsoft tren geçişlerini umursamıyor

ABD’de trafik güvenliğini kontrol eden kurumlar Google, Apple, Microsoft ve diğer teknoloji şirketlerinin navigasyon haritalarından şikayetçiler.

Google, Apple, Microsoft ve diğer teknoloji şirketlerinin haritaları

Kurumların uyarılarına rağmen bu şirketlerin navigasyon haritalarında demiyolu geçiş noktalarında sürücüleri uyarmadığı dile getiriliyor.

Söz konusu navigasyon uygulamalarının, hem zemin bir demiryolu geçidine yaklaşırken kullanıcıyı yavaşlaması konusunda uyarması isteniyor. Bu haritaların aynı zamanda otonom sürüş teknolojilerine de hayat verdiği biliniyor.

Dolayısıyla, içinde sürücünün olmadığı bir aracın yaklaşan bir treni fark etmesinin çok daha zor olacağının altı çiziliyor.

ABD’de trafik güvenliği konusunda çalışan kamu kurumları, giderek daha fazla aracın demiryolu hem zemin geçitlerinde kazaya neden olduğunu dile getiriyorlar. Bunun nedeni olarak da kullanıcıların trafik işaretlerinden çok navigasyon uygulamalarına dikkat etmeleri gösteriliyor.

Spotify zam yapmaya mı hazırlanıyor?

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler