Ana Sayfa Haber Google, Android Politikasını Değiştirdi!

Google, Android Politikasını Değiştirdi!

Teknoloji devi Google, Google Play Geliştirici Program Politikası üzerinde çeşitli düzeltmeler yaptı. Firmadan yapılan açıklamaya göre, yapılan değişiklikler hem kullanıcıyı, hem de geliştiriciyi koruyacak nitelikte.

Google’ın politika değişiklikleri arasında özellikle kullanıcıyı koruma yönünde atılımlar bulunuyor. Söz gelimi, bundan sonra hiçbir geliştirici uygulaması hakkında “Yanıltıcı, uygulamanın amacına hizmet etmeyen, alakasız veya aşırı” kelimeler kullanarak tanıtım yapamayacak. Bu fark edildiği anda, uygulama Google Play Store’dan kaldırılacak.  Bunlara ek olarak “Nefret yüklü veya insanları galeyana getirecek” uygulamalar da geliştirilemeyecek.

Geliştiriciler kanadındaki iyi haber ise, geliştiricilere yayınladıkları uygulamalarda hata fark ederlerse, bunları düzeltmeleri için ek 30 gün tanınacak olması. 30 günlük süre yukarıdaki maddeler için de geçerli olacak ve programcılar, yaptıklarını düzeltmek için 1 aylık süreye sahip olacak.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting