Geçmişten günümüze BMW 7 serisi


Dünya otomotiv sektörünün dev isimlerinden biri olan BMW geçtiğimiz gün yedinci nesil BMW 7 serisi modelini tanıttı. İşte konu hakkındaki detaylar.

BMW tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de lüks otomotiv sektörünün en önemli temsilcilerinden biri. Genel olarak bakıldığında ülkemizde en çok 3 ve 5 serisi modellerin tercih edildiğini görüyoruz.

Fakat BMW’nin asıl lüksü sembolize eden modeli 7 serisi diyebiliriz. BMW 7 serisi ilk olarak 1977 yılında üretilmeye başlandı. Son olarak 2015 yılında 6. nesil BMW 7 serisi ile karşımıza çıkan Alman otomotiv devi, geçtiğimiz günlerde serinin yeni modelini tanıttı.

2019 BMW 7 serisi, özellikle tasarımıyla dikkat çekiyor. Aracın içerisine bakıldığında bir önceki jenerasyon ile büyük farklılıklar içermiyor.

Fakat ön taraftan bakıldığında daha geniş bir ızgara tasarımıyla karşılaşıyoruz. Bu tasarım BMW forumlarında yerden yere vuruluyor. Bu kadar geniş bir ızgara tasarımının BMW ruhunu yansıtmadığı görüşü hakim. Yine de yeni BMW 7 serisinin hayli heybetli göründüğünü söyleyebiliriz.

Bu yazımızda ilk jenerasyondan, son jenerasyona kadar olan tüm BMW 7 modellerini sizlerle paylaşacağız. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan 1977’den 2019’a kadar geçen sürede üretilen BMW 7 modelleriyle sizleri başbaşa bırakalım.

BMW 7 serisi tarihi

İlk jenerasyon

Üretim Yılları: 1977 – 1986
Seri: E23


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin