Galaxy Tab S3 için yeni güncelleme

samsung galaxy tab s3 nw g01

Samsung’un Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıttığı üst segmentteki ilk tableti Galaxy Tab S3 yeni bir güncelleme aldı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Tablet pazarının iyiden iyiye küçüldüğü şu günlerde Android işletim sistemi ile çalışan üst segment bir tablet bulmak gerçekten çok zorlaştı. Zira iOS cephesinde durumlar biraz daha farklı. Çünkü Apple’ın satışa sunduğu hemen hemen tüm yeni iPad modelleri, teknik özellikleri ile üst segment kategorisi içerisinde değerlendirilebilir. Fakat iş Android’e geldiğinde durum pek de bu şekilde değil.

Android işletim sistemi ile satışa sunulan son 1 sene içerisindeki tabletlere baktığımızda, üst segment olarak nitelendirebileceğimi tablet sayısı ne yazık ki yok denecek kadar az. Elbette bu durumun temel nedeni, tabletlerin artık eskisi kadar fazla satmıyor oluşu. Yine de böyle bir ortam içerisinde Samsung tarafından satışa sunulan Galaxy Tab S3 modelinin, özel bir yere sahip olduğunu belirtebiliriz.

Samsung’un Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı ve hemen akabinde Nisan ayı gibi satışa sunduğu Galaxy Tab S3, teknik özellikleri bakımından üst segmente hitap eden güçlü bir tablet. Samsung bu güçlü tableti için kısa süre önce yeni bir güncelleme yayınladı.

G390FXXU1AQF8 kodu ile yayınlanan yaklaşık olarak 300 MB boyutundaki güncelleme, cihazın performansını da önemli düzeyde arttırıyor. Güvenli ve arayüzdeki bazı hataları gideren güncellemenin, bu hafta içerisinde global olarak dağıtılması planlanıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir