Samsung Galaxy Tab S3 fiyatı düştü!

tabs3

Samsung’un geçtiğimiz Mart ayında satışa sunduğu üst segment tableti Galaxy Tab S3 fiyatı indirim aldı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Tablet sektörünün son derece durgun günler geçirdiğini söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira şu aralar tablet satışları da durma noktasına gelmiş durumda. Elbette bunun birden fazla nedeni mevcut. Örneğin akıllı telefonların ekran boyutlarının tableti andırır derecede büyümesi, önemli bir etken olarak gösterilebilir. Ayrıca kullanıcıları heyecanlandıracak tablet modellerinin satışa sunulmaması da bir diğer sebep diyebiliriz.

Yine de bu alandaki kısıtlı müşteri kitlesini kaybetmek istemeyen firmalar, çeşitli ürünlerle kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışıyor. Örneğin geçtiğimiz Mart ayında duyurulan Galaxy Tab S3. Samsung’un üst segmentteki ilk tableti olan Galaxy Tab S3, gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snaprdagon 820 yonga setinden alıyor. Sistemini 4GB RAM ile destekleyen tablet, 1536×2048 piksel çözünürlüğünde 9.7 inçlik bir ekrana sahip. 13MP’lik ana kamerası bulunan cihaz 6000 mAh gücündeki bir bataryadan besleniyor.

Özellikleri sayesinde kullanıcılarına üst düzey bir deneyim sunan Galaxy Tab S3, Mart ayında 599 dolardan satışa sunulmuştu.

Satışların Samsung’un istediği gibi gitmemesi neticesinde Galaxy Tab S3’ün fiyatında indirime gidildi. Ülkede faaliyet gösteren pek çok perakendeci, Tab S3’ün fiyatını 545 doların altına çekti. Bakalım bu indirim Tab S3’ün satış rakamlarına olumlu yönde etki edebilecek mi? Bekleyip göreceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir