Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S9 ve Nokia 8 Sirocco karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Galaxy S9 ve Nokia 8 Sirocco karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Teknik özellikler arasında önemli bir fark yok

Gelelim iki modelin teknik özelliklerine. Az önce de belirttiğimiz üzere, amiral gemisi modelleri arasında, donanımsal olarak önemli farklılıklar bulunmuyor. Keza bu durum Galaxy S9 ve Nokia 8 Sirocco için de geçerli.

Genel olarak baktığımızda iki model de gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 845 (S9) ve 835 (Sirocco) yonga setinden alıyor. Yalnız burada dikkat edilmesi gerek bir husus var. Samsung’un ülkemizde satışa sunacağı S9 ve S9+ modelinde, Güney Koreli şirketin kendi üretimi olan Exynos 9810 yonga seti bulunacak.

Öte yandan RAM tarafında da 6GB’ta, 4GB gibi bir oran söz konusu. Nokia tarafında 6GB RAM kullanılırken, Samsung tarafında ise 4GB RAM tercih edilmiş. En azından, Türkiye’de satışa sunulacak olan S9 göz önüne alınarak bakıldığında, Nokia 8 Sirocco’nun donanımsal anlamda 1 adım önde olduğunu söyleyebiliriz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler