Galaxy S9 bataryası kaç mAh olacak? İşte yanıtı!


Samsung’un önümüzdeki Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli Galaxy S9 hakkındaki söylentiler hız kesmeden devam ediyor. Son olarak telefonun parmak izi okuyucusunun kameranın yanından alt kısmına taşındığına dair bazı detaylar öğrenmiştik. Şimdi ise telefonun batarya kapasitesine ait ayrıntılar ortaya çıktı.

Samsung, Galaxy S9 ile kapasiteyi arttırıyor

Güney Kore kaynaklı bazı raporlara göre, Galaxy S9 3200 mAh gücünde bir batarya ile gelecek. Bu da Samsung’un S9 bataryasını 200 mAh arttıracağını gösteriyor. Zira S9 ile aynı tasarım çizgisinde bulunan S8’in bataryası 3000 mAh gücündeydi.

Açıkçası 200 mAh’lık artış üst segment bir model için çok da fazla birşey ifade etmeyebilir. Fakat yine de S9’un şarjı S8’e oranla bir tık daha uzun gidecektir.

Bu arada Galaxy S9 hakkındaki diğer söylentilerden de biraz bahsedelim. Son söylentilere göre, Samsung yeni amiral gemisi modelini Mobil Dünya Kongresi sonrasında satışa sunacak. Yani S9’un Mart ayı içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor.

Hatırlanacağı üzere S8’in çıkışı neredeyse Nisan ayının sonlarına doğru gerçekleşmişti. Elbette burada temel etken, S8’in bazı devrimsel tasarım özelliklerine sahip olmasıydı. Şimdi Samsung’un elinde hazır bir şablon bulunduğundan ötürü, S9’un satışa sunulması da o kadar ileri bir tarihe sarkmayacaktır.

Samsung, Galaxy S8 ile son derece iyi bir tempo yakalamıştı. Şimdi kafalardaki asıl soru ise bu temponun S9 ile devam edip etmeyeceği. Bekleyip göreceğiz.

Nokia, klasik BlackBerry tarzında bir telefon çıkaracak


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin