Galaxy S8 Özellikleri Arasında Bunlar Yok


Galaxy S8 özellikleri çok merak ediliyor. Üründe neler olacağı konusunda her gün çeşitli haberler çıkarken bir de üründe neler olmayacak ona bakmak gerek. Samsung, yeni modelinde tartışma yaratabilecek bazı adımlar atacak gibi duruyor.

Note 7 felaketinden sonra Samsung’un Galaxy S8’de neler yapacağı çok daha büyük bir merak konusu oldu. Galaxy S8 özellikleri hakkında hemen her gün yeni haberler ve söylentiler çıkıyor. Ancak görülen o ki yeni Galaxy S8 sahip olduğu özellikler kadar sahip olmadıklarıyla da adından söz ettirecek.

Bunların ilki ve en önemlisi 3,5 mm kulaklık girişi olacak. Apple’ın yeni iPhone 7 ve 7 Plus’ta yer vermediği 3,5 mm kulaklık girişi nedeniyle çok büyük tartışmalar yaşanmış, Apple’ın bu hamlesi çok tepki görmüştü. Ancak yeni dönemde Samsung’un da bu yolu izleyeceği söyleniyor. Farklı kaynaklardan gelen iddialara göre Samsung, Galaxy S8’de 3,5 mm kulaklık girişine elveda diyecek ve onun yerine USB-C üzerinden ya da Bluetooth yoluyla çalışan kulaklıklara destek verecek.

galaxy s8 özellikleri

Samsung Galaxy S8’in sahip olmayacağı bir diğer şey ise fiziksel home tuşu. Samsung marka akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz fiziksel “home” tuşunun yeni modelde yer almayacağı belirtiliyor. Daha önce birçok Android telefonun bu tuşa yer vermediğini görmüştük fakat Galaxy serisi için bu önemli bir adım olacak. Bunun yerine cihazın arka tarafında bir sensörün olacağı ya da dokunmatik ekranın altına bir bölüm ayrılacağı söyleniyor.

Sony Xperia XZ video inceleme


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin