Galaxy S8 için yeni sesli asistan Samsung Bixby olabilir!


Samsung Galaxy S8 modeliyle ilgili iddialar her geçen gün artıyor. Yeni iddia Samsung Bixby isimli sesli asistanı işaret ediyor.

Güney Koreli teknoloji devinin 2017 yılı için beklenen amiral gemisi Galaxy S8, dikkat çekecek teknik özellikler haricinde aynı zamanda yeni bir sesli asistanla gelebilir. Bu iddialar Hollanda kaynaklı Galaxy Club’a ait.

Samsung Bixby nedir?

Tüm iddialar geçtiğimiz yıl yaşanan bir gelişmeye dayanıyor. Apple Siri sesli asistanın eski ekibi tarafından geliştirilen Viv isimli yapay zeka tabanlı asistan yazılımı Samsung tarafından satın alınmıştı. Bu satın alma firmanın yeni bir sesli asistan üzerinde çalıştığının ilk göstergesiydi.

Sonrasında gelen iddialar ile bu sesli asistanın Galaxy S8’de kullanılacağını işaret ediyor.

İddiaya göre, Samsung Bixby isimli yeni sesli asistan Samsung Pay mobil ödeme sistemiyle entegre şekilde çalışacak. Neler yapabileceği konusunda henüz net bilgiler bulunmuyor. Ancak Microsoft Cortana ve Apple Siri gibi tüm ürün gamına hitap edecek bir asistan olması bekleniyor.

Samsung Bixby, tüm Samsung ürünleri ile entegre çalışabilecek yapıda olacak. İlk olarak ise Galaxy S8 modelinde kendini gösterecek. Samsung Galaxy S8 modelinin 18 Nisan tarihinde resmiyet kazanması bekleniyor. Detaylar şimdilik bu kadarla sınırlı.

İnternet Hızını Artırmanın Yolları


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git