Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S8 için kritik güncelleme Türkiye'de de yayınlandı!

Galaxy S8 için kritik güncelleme Türkiye’de de yayınlandı!

Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve S8 Plus için yayınlanan kritik güncelleme Güney Kore’nin ardından ülkemizde de yayınlandı.

Bilindiği üzere Samsung yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve S8 Plus’ı geçtiğimiz hafta satışa sunmuştu. Galaxy S8’in satışa sunulmasıyla birlikte bazı sorunlar da baş göstermişti. Bu sorunlardan en önemlisi hiç kuşkusuz ekranın kırmızı bir renk tonunda olmasıydı.

Özellikle Güney Kore’de satışa sunulan ilk parti Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde boy gösteren bu sorun sonrasında diğer bölgelerde de görünmüştü. Bu sorunun S8 ve S8 Plus satışlarını etkilemesini istemeyen Samsung hızlı bir şekilde çalışmalara başlamıştı.

Bazı uzmanlar sorunun donanım kaynaklı olabileceğini dile getirse de Samsung yetkilileri bunu kesin bir dille reddetmişti. Güney Koreli teknoloji devine göre sorun yazılım kökenliydi ve yayınlanacak olan basit bir güncelleme ile sorunun üstesinden gelinebilirdi.

Samsung bahse konu güncellemeyi geçtiğimiz gün Güney Kore’de yayınlamıştı. Güncellemenin Güney Kore’de yayınlanmasının ardından ikinci durağı ise Türkiye oldu. Galaxy S8 kırmızı ekran hatasını gideren güncelleme Avrupa’dan da önce Türkiye de yayınlandı. Hem S8 hem de S8+ için yayınlanan  bu güncellemenin boyutu ise yaklaşık olarak 426MB.

Dip not olarak belirtelim. Eğer kırmızı ekran hatasından mustaripseniz güncellemeyi indirdikten sonra renk ayarlarından bu sorunu manuel olarak düzeltebilirsiniz. Samsung, güncelleme ile sorunun kesin olarak çözüldüğünü rapor etmiş durumda.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler