Galaxy S23 Ultra’da pil değişimi sorun olmayacak

Samsung Galaxy S23 Ultra

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, amiral gemisi akıllı telefon modellerinde batarya değişimini sorun olmaktan çıkarttı.

Galaxy S23 Ultra’da pil değişimi sorun olmayacak. Samsung Galaxy S23 Ultra, teknoloji devinin en son amiral gemisi cihazı konumunda. Tasarım açısından önceki modeli Galaxy S22 Ultra’ya benzer olması bazı kullanıcılar tarafından hayal kırıklığına neden olsa da Samsung, yeni akıllı telefonunda gerçekten etkileyici bazı yenilikler yaptı. Kamera kurulumu ve tasarım, bu yılki başlıca değişiklikler olsa da, şimdiye kadar bekleyen birçok teknoloji meraklısının istediği bataryanın çıkarılmasının sorunsuz bir işlem haline getirilmesi, önemli değişikliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

galaxy s23 ultra

JerryRigEverything kanalının sahibi YouTuber Zach, Galaxy S23 Ultra‘yı test etti ve cihazı tek elle kolayca sökülebilir hale getiren değişikliğe hayran kaldı. Geçmişte, bir akıllı telefonun bataryasını çıkarmak zor bir görevdi, üreticiler bataryayı yerinde tutmak için çok fazla yapıştırıcı kullanırlardı. Bu, hem profesyonel hem de acemi kullanıcıların yapışkanı yumuşatmak ve bataryayı dikkatli bir şekilde zarar vermeden çıkarmak için çeşitli araçlar ve alkol kullanmaları gerektiği anlamına geliyordu.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Galaxy S23 Ultra’da pil değişimi sorun olmayacak

Ancak Galaxy S23 Ultra‘da, Samsung bu işlemi çok daha basit hale getirdi. Yalnızca ön cam montajının, kablosuz şarj bobininin, vidaların ve şerit kablolarının çıkarılmasını gerektirdiği için, 5.000 mAh batarya sadece birkaç saniyede kolayca erişilebilir ve çıkarılabilir. Zach, hatta profesyonel olmayan kullanıcıların bile kolayca bataryayı çıkarabileceğini belirtti.

Samsung galaxy s23 ultra

Zach’in neredeyse şerit kablosunu koparma sorunu yaşadığı sökme işlemi sırasında küçük bir aksaklık olsa da, Samsung’un bu değişikliğin uygulanması için beklemenin buna değdiğini söyledi. Hatta Samsung’un bu küçük ancak önemli iyileştirmeyi yapması için sekiz yıl beklediğini belirtti.

Buna rağmen, daha az pahalı Galaxy S23 ve S23 Plus modellerinde çıkarılabilir bataryaların varlığı, Samsung’un bu özelliği Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 gibi tüm akıllı telefonları için standart hale getireceğine dair umut veriyor. Bu modellerin, bu yıl piyasaya sürülecek olan Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 dahil olmak üzere tüm akıllı telefonlarda standart bir özellik olması bekleniyor. Galaxy S23 Ultra’da pil değişimi sorun olmayacak.

Bitcoin , toparlanmaya çalışıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir