Galaxy S21 Galaxy S20’den biraz daha ucuz olabilir

Galaxy S21

Samsung’un Galaxy S21 modelini Galaxy S20’den biraz daha ucuza satacağı söyleniyor. Peki, bu iddia ne kadar doğru? İşte detaylar.

Yeni nesil akıllı telefonların şu anki akıllı telefonlardan daha ucuz olacağına dair pek iyi haber gelmiyor. Ancak Galaxy S21 modeli bu karamsarlığa bir son verecek gibi görünüyor.  Koreli bir kaynağa göre, Samsung Galaxy S21 akıllı telefonlarının maliyeti Galaxy S20 akıllı telefonlara göre daha düşük olacak.

Örneğin, temel Galaxy S21’in 850 ila 900 dolar aralığında fiyatlandırılması bekleniyor. Satışların başlangıcındaki en ucuz Galaxy S20’nin 1000 dolara mal olduğu göz önüne alındığında. S21 + aynı aralıkta fiyatı düşecek ve 1200 dolar yerine 1050-1100 dolar olacak.

Samsung Note serisinin fişini çekiyor

Son olarak, S21 Ultra’nın en üst sürümünün fiyatı, ABD’deki Galaxy S20 Ultra temel için istenen 1400 ABD dolarına karşı 1250-1300 dolar aralığında olması bekleniyor.

Kaynak, fiyat indiriminin fiilen gerçekleşeceğini iddia etmese de, olaylar aşağıdaki senaryoya göre gelişebilir. Birincisi, bu, Samsung’un derin bir kriz içinde olan Huawei’den pazar payını almak isteyecek. İkincisi Samsung, başırıdan başarıya koşan iPhone 12 ile daha fazla rekabet etmek isteyecek.

Galaxy S21

Bu haberin içeriğine tekabül eden söylentiler arasında Samsung’un gelecekteki amiral gemisinin esnek ekranlı Galaxy Z Fold 3 fiyatının artmayacağı yer alıyor. Hem S21 hem de Galaxy Z Fold 3’ün kesinlikle daha iyi özelliklere sahip olacağı gerçeğine rağmen fiyatlarda artış kesinlikle olamayacak.

 

Samsung’un ayrıca yeni tepe modelleri Qualcomm Snapdragon 888 5G’yi kullanacak. Ancak bazı ülkelerde bu modeller Exynos 2100 yonga seti ile satışa sunulacak.

Güney Koreli firmanın henüz fiyat konusunda net bir şey açıklamadığını belirtelim. 2021’in Ocak ayında tanıtılması beklenen yeni S serisi bakalım fiyat konusunda rakiplerine taş çıkarmayı başarabilecek mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir