Galaxy S10 5G çıkış tarihi açıklandı


Samsung’un 5G destekli ilk modeli olan Galaxy S10 5G önümüzdeki ayın hemen başlarında raflardaki yerini almış olacak. İşte konu hakkındaki detaylar.

2019, 5G açısından kritik bir yıl olacak. Çünkü bu yıl 5G desteğine sahip ilk modeller raflardaki yerini alacak. Ayrıca dünyanın belli şehirlerinde 5G servisleri hizmete sunulacak. Muhtemelen 5G’nin global ölçekte kullanımı 2022’yi bulacaktır.

5G servisinden yararlanabilmek için iki temel unsur çok önemli. Birincisi 5G desteğini sunan bir operatör. İkincisi ise 5G destekli bir cep telefonu. Hali hazırda 5G çok yeni bir teknoloji olduğu için bu desteği sunan model sayısı hayli sınırlı.

Galaxy S10 5G fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu

Üreticilerin tüm üst segment modellerinde 5G özelliğine yer vermemesinin temel nedeni ise bu teknolojinin 4G’ye oranla çok daha maliyetli olması. İşte bu sebepten ötürü Samsung da geçtiğimiz Şubat ayında tanıttığı yeni S modellerinde 5G desteğine yer vermemişti. Şirket Galaxy S10 5G isimli farklı bir modelle bu teknolojiyi kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Nitekim Galaxy S10 5G modelinin ne zaman satışa sunulacağı da netleşti. Yapılan açıklamada Galaxy S10 5G modelinin 5 Nisan itibariyle, belli kanallar vasıtasıyla kullanıma sunulacağı belirteli.

Samsung 5G destekli model için çeşitli ülkelerde, çeşitli operatörlerle anlaşmış durumda. Örneğin ABD’de 5G’li S10 modelleri Verizon tarafından satılacak. Yani herhangi bir teknoloji mağazasına gidip bu telefonu alma lüksünüz bulunmuyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. 5G destekli S10 modelinin fiyatı 1300 dolar civarında olacak. En azından konu hakkındaki son söylemler bu yönde.

Nubia Red Magic 3 fan desteğine sahip olacak


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin