Galaxy Note 5 Kutusu Aldatmaca mı?

samsung galaxy note 5 2

Her yıl oluğu gibi daha telefonlar tanıtılmadan telefonlara ait olduğu iddia edilen kılıflar ve kutular ortada dolaşmaya başladı . Bunlara inanıp haberleştirmek ise reyting çabasından başka bir şey değil. İşte Galaxy Note 5’e ait olduğu iddia edilen kutu gerçeği!!!

Phonearena sitesinin geleneksel olarak her yıl yaptığı “kutu görseli paylaşma” hastalığı bu yılda yılda yaşandı ve buna inanıp haber yapanların sayısı maalesef  hiçte az değil. Peki bu durumun altında ne var?

Bu durumun altında sadece reyting kaygısı var ve birçok editör, yazar arkadaşımızın da buna ayak uydurduğunu üzülerek görüyoruz. Galaxy Note 5’in kutusuna değinmeden önce dilerseniz aynı sitenin geçtiğimiz yıl paylaştığı ve yine Galaxy Note 4’e ait olduğunu iddia ettiği kutu görselini size gösterelim…

galaxy-note-43

Phonearena sitesi yukarıdaki görselin Galaxy Note 4’e ait olduğunu iddia etti. Bu kötü görünen kutu bile bu gün paylaşılan ve Galaxy Note 5’e ait olduğu iddia edilen kutudan daha iyiydi. Dilerseniz bu gün paylaşılan sahte Galaxy Note 5 kutusundan önce farkı anlayabilmeniz için gerçek Galaxy Note 4 kutusunu paylaşalım.

01-Samsung-Galaxy-Note-4-SM-N910F

Bu gün paylaşılan ve Galaxy Note 5‘e ait olduğu iddia edilen kutunun sahte olduğuysa şuradan belli. Öncelikle “Note5” yazısı ayrı değil birleşik yazılmış. Samsung’un hiçbir telefonunda böyle bir ayrıntıya rastlayamazsınız. Ayrıca bunu düzenleyen kişiler Samsung’un asla vazgeçmediği yazı karakterinin de dışına çıkmışlar. Bu da görselin sahte olduğunu gösteren bir başka ayrıntı…

Bir diğer gösterge de (belki bu özellik olabilir ama düşük ihtimal) Wireless Şarj özelliği. Bu özellik ile telefonunuz kablolara bağlı kalmadan şarj olabilecek. Samsung uzun süredir bu özellik üzerinde çalışıyor ama bu özellik için FCC’den henüz onay alınmadı ve Samsung Amerika’da telefon satmak istiyorsa bunu mutlaka onaylatmak zorunda. Ayrıca bu özellik gerçekten olacaksa Galaxy Note 5’te olacağı tahmin edilen hızlı şarj özelliği (OnePlus 2’de olduğu gibi) tarihe karışabilir.

İşte tüm bu detaylardan dolayı bu gün paylaşılan görselin Galaxy Note 5’in kutusuna ait olmadığını düşünüyoruz.

11863267_1639679906310718_3055839957782178520_n

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Asuz Zenfone Max de tanıtıldı!