Galaxy Note 20 DeX desteğine sahip olabilir!

Galaxy Note 20

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 20 DeX desteği ile gelecek gibi görünüyor. Güçlü donanımlı Note20 adeta PC olacak.

Samsung’un 5 Ağustos’ta tanıtacağı Note20 ailesi için geri sayım başladı. Etkinliğe gün saydığımız bu günlerde Note20 ailesi hakkında bilgiler de gelmeye başladı. Bugün de Galaxy Note 20 DeX özelliği ile geleceği söylentileri ortaya çıktı. Peki, bu özellik nasıl çalışacak?

Samsung, bir dönem telefonları bilgisayara çevirmek için DeX adını verdiği bir aparatı kullanıma sunmuştu. Linux’un da yüklenebildiği Galaxy ailesi, pratik çözüm olarak büyük beğeni toplamıştı. Ancak işlemcilerin yetersiz olmasından dolayı bu proje rafa kaldırılmıştı. Güney Koreli teknoloji devi Note20 ailesi ile birlikte, DeX aparatı olmadan kablosuz olarak ekrana yansıtma özelliği ile telefonu yine PC’ye çevirecek.

Gücünü Qualcomm’un en güçlü yonga seti olan Snapdragon 865 Plus ve 12 GB RAM’den alacak olan Note 20 Ultra modelinin gayet akıcı bir şekilde PC deneyimi sunacağını düşünüyoruz.

Galaxy Note 20 DeX

Samsung’un kablosuz olarak telefonu DeX moduna alma özelliğinin hangi cihazlar ile çalışacağı henüz bilinmiyor. Muhtemelen son 2-3 yıl içerisinde çıkan üst segment Samsung TV’lerde bu özellik kullanılabilecek.

Twitter hacklendi! Apple, Bill Gates ve Barack Obama gibi isimlerin hesapları çalındı!

XDA Geliştiricileri DeX modunun kablosuzun yanı sıra aparat ile de yapılacağını düşündüklerini belirtiyor. Ayrıca bu özelliğin kablolu olarak Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 modellerine de güncelleme ile geleceği söyleniyor. Bakalım bu iddialar doğru çıkacak ve Samsung DeX’e geri dönecek mi?