Galaxy A53 için 3.5mm kulaklık jakı olmayacak

s22

Samsung’un merakla beklenen orta sınıf Samsung Galaxy A53’ü Mart 2022’de piyasaya sürmesi bekleniyor ve tanıtım tarihi yaklaştıkça cihazla ilgili daha fazla ayrıntı  ortaya çıkmaya başladı.

Selefi Samsung Galaxy A52 ile karşılaştırıldığında bazı büyük farklılıklar bulunuyor. Samsung, Galaxy A52’de bulunan bir özellik olan 3,5 mm kulaklık jakını Galaxy A53’ten çıkaracak.

s6

Ses giriş/çıkış jakı, bunun yerine USB-C şarj bağlantı noktasına taşınacaktır. Bu, Galaxy Note 10 serisinden bu yana amiral gemilerinde kulaklık jakı olmamasına rağmen, Samsung’un kulaklık jakı olmayan orta sınıf bir A serisini ilk kez piyasaya sürmesi olacak. Bununla birlikte, Samsung’un en yeni amiral gemilerinin aksine, Galaxy A53 , 1 TB’a kadar genişletilebilir depolama ile SD kart yuvasını koruyor.

Bir sonraki büyük değişiklik, cihazın pil kapasitesidir. Samsung Galaxy A53 , geçen yılki 4500 mAh’ye göre büyük bir yükseltme olan büyük bir 5000 mAh pile sahip. Bununla birlikte, cihaz mat polikarbonat tasarımıyla 189g ile hala hafif diyebiliriz.

s55

Cihazın kullanacağı işlemciye gelecek olursak Samsung Galaxy A53 , 5G bağlantılı ve Galaxy A52’de bulunan Snapdragon 720G’ye göre daha iyi performansa sahip Exynos 1280 işlemci ile gelecek.

Ekrana gelince, Samsung Galaxy A53 , 20:9 en boy oranıyla geçen yılki 90Hz’e göre bir yükseltme olan düz 120Hz AMOLED FHD+ ekrana sahip olacak. Cihaz ayrıca daha iyi bir multimedya deneyimi için Dolby Atmos hoparlörlere sahip olacak.

Kameralara gelince, Galaxy A53 , 64MP OIS ana sensörü, 12MP ultra geniş lensi ve 5MP makro ve derinlik kameralarıyla geçen yılki A52 gibi dörtlü kamera kurulumunu koruyor. Dayanıklılık cephesinde, A53 IP67 toz ve suya dayanıklılık derecesini korur ve düşme ve çizilmelere karşı ön tarafta Gorilla Glass 5 alır.

Renklere gelince, daha önce sızdırılan görseller de cihazı 3 genç renkte göreceğimizi doğruladı: Mavi, Turuncu, Beyaz ve Siyah. Samsung Galaxy A53’ün resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra ABD Hindistan, Avrupa ve Asya gibi bölgelerde satışa sunulacağı söyleniyor.

iPhone SE (2022) tüm ayrıntılar sızdırıldı