Ana sayfa Genel Futbol maçını drone ile sabote ettiler

Futbol maçını drone ile sabote ettiler

Avrupa’da drone ile trolleme girişimlerine engel olunamıyor. Şimdi de bir futbol maçını drone ile sabote edip maçı 15 dakika durdurdular.

Bugün futbol maçını drone ile bastılar, peki yarın?

Lüxemburg’ta oynana Avrupa Ligi, F91 Dudelange ve FK Qarabag maçı esnasında sahaya giren bir drone yüzünden maç durmak zorunda kaldı.

Altında turuncu bri bayrak taşıyan drone sahada oyuncuları taciz ederek uçarken, görevliler drone’un sahibini bulamadı. Stadyum dışında bir araçtan yönetildiği düşünülen drone’u oyuncular 15 dakika sonra topla vurarak düşürmeyi başardılar.

Ancak bu olay, drone’lar ile terörist bir saldırı yapmanın ne kadar kolay olabileceğini de göstererek güvenlik endişelerini tekrar gündeme taşıdı. Dünya çapında seyredilen bir maçın içine gönderilecek çok sayıda drone ile bomba patlatmak veya “silahlandırılmış” dronle ile oyunculara ve seyircilere saldırma senaryosu, uzun zamandır güvenlik kurumların “kabus senaryosu” içinde yer alıyor.

Daha önce de bir düşünce kuruluşu, özellikle yapay zekalı drone’lar ile yapılacak terörist saldırılar konusunda uyarmak için bir animasyon hazırlamıştı. O animasyonu aşağıda izleyebilirsiniz.

Spotify ve Apple arasındaki rekabet kızışıyor

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler