Ford, 100.000 hibrit aracı hakkında güvenlik riski duyurdu!

Ford, 100.000 hibrit aracı hakkında güvenlik riski duyurdu!

Ford, bazı 2020-2022 model Corsair, Escape ve Maverick hibrit araçlarını alev alabilecekleri endişesiyle geri çağırdı. İşte tüm detaylar.

UPI’ye göre, geri çağırma ABD’de tamamı 2.5 litre hibrit ve plug-in hibrit elektrikli motorlara sahip 100.689 aracı etkiliyor. Otomobil üreticisi haber ajansına, bir motor arızası durumunda, etkilenen araçların önemli miktarda motor yağı ve yakıt buharı salabileceğini söyledi. Her iki madde daha sonra araçların ateşleme kaynaklarının yakınında birikebilir ve kaputun altında yangına neden olabilir veya içindeki bileşenleri eritebilir.

Ford, 100.000 hibrit aracı hakkında güvenlik riski duyurdu!

Ford, geri çağrılan araçlarla ilgili motor arızalarının izole üretim sorunlarından kaynaklandığını söyledi. Şirket, kendisini geri çağırmaya zorlayan sorunlarla ilgili herhangi bir yaralanma veya kaza raporu almadığını da sözlerine ekledi. Otomobil üreticisi, kararı hakkında bayileri zaten bilgilendirdi ve sahiplerin 8 Ağustos’a kadar bilgilendirilmeleri planlanıyor. Bayiler, geri çağrılan araçları, sahipleri motor altı kalkanlarını ve aktif panjurlarını değiştirerek teslim ettiklerinde onaracak.

Geçen ay Ford ayrıca 49.000 Mach-E EV’yi, yüksek voltajlı akü konektörlerinin aşırı ısınma olasılığına ilişkin endişelerini dile getirerek geri çağırdı. Bu özel durumda, sorun aracın çalışmasını engelleyebilir veya yoldayken tahrik gücünü kaybetmesine neden olabilir. Fiziksel olarak modifiye edilmesi gereken hibrit araçların aksine, geri çağrılan Mach-E’ler, sorunu çözmek için yalnızca Ford’un birkaç gün önce sunduğu kablosuz bir yazılım güncellemesine ihtiyaç duyuyor. Şirket güvenliği ön planda tutuyor.

Meta Quest kulaklıkları yakında artık bir Facebook girişine ihtiyaç duymayacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir