FC Barcelona, ​​League of Legends ile E-Spor’a giriyor

fc

FC Barcelona, ​​dünya çapında en çok taraftara ve izleyiciye sahip gerçek zamanlı aksiyon ve strateji oyunu olan rekabetçi League of Legends’a giriyor. 

İspanyol Futbol kulübü FC Barcelona, İspanya’daki en üst düzey espor turnuvası olan 2022’de Superliga’da mücadele edecek bir takımla resmi girişini duyurdu. Duyuru, dün resmi Twitter hesabından bir tweet ile yapıldı. Kulüp, League of Legends takımının kadrosunu henüz resmi olarak açıklamadı. Ekip üyelerinin beklenen duyurusu er ya da geç gelecektir.

Kulüp yetkililerince E-spor girişimi olarak League of Legends’a girme nedeninden bahsetti: “Bu turnuvaya girerken, FC Barcelona, ​​iki yıl önce ilk kez girdiği kulüp için stratejik bir sektör olan espor’a olan bağlılığını güçlendiriyor. güçlü bir profil geliştirmeyi hedefliyoruz.”

League of Legends, beş oyuncudan oluşan iki takımın mücadele ettiği ve son olarak da en iyi iki takımın Superliga’da mücadele ettiği bir strateji oyunudur. Şu anki şampiyon, 12 Ağustos’ta Barselona’da yapılan finalde UCAM Esports Club’ı yenen Vodafone Giants takımı olmuştu.

FC Barcelona, ​​​​Konami’nin ünlü futbol simülasyonunu ve Hearthstone’u kullanan arabaları ve futbolu birleştiren bir oyun olan Rocket league, PES 2020’de yarışan takımlara sahip olduğu için e-sporda acemi değil. Bu yeni takımla kulüp, Barca markasını Çin ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere götürmek niyetiyle varlığını çeşitlendirmeyi hedefliyor.

OPPO katlanabilir telefon için çalışmalarına başladı