Ana sayfa Genel Facebook yapay zekayla moda tavsiyeleri verecek

Facebook yapay zekayla moda tavsiyeleri verecek

Zuckerberg’ün sosyal medya devi Facebook yapay zeka servisiyle kullanıcılarına giyebilecekleri kıyafetler konusunda tavsiyelerde bulunacak.

Mark yapay zekaya ağır yatırım yapıyor

Fashion++ AI adını alan yapay zeka uygulaması, Facebook’un moda konusunda eğittiği bir algoritma. Dünyada nelerin moda, nelerin demode olduğunu takip eden yapay zeka algoritması şimdi kullanıcılara da tavsiyede bulunacak.

Facebook’a göre yeni yapay zeka kullanıcılara tamamen yeni bir gardrop dolusu kıyafet satın almalarını tavsiye etmeyecek. Bunun yerine mevcut kıyafetleri arasından bazılarını değiştirmesi, yenilemesi konusunda tavsiyelerde bulunacak.

Zuckerberg, Facebook bünyesinde pek çok farklı görev için yapay zeka geliştirillmesi için ağır yatırımlar yapıyor. Hatta yapay zekaya dair bu büyük tutkusu nedeniyle yapay zeka karışıtı Elon Musk’la sık sık ağız dalaşına girdiğine de şahit oluyorduk.

Bu yeni yapay zekanın ne kadar başarılı olacağı şimdilik bilinmiyor. Facebook, yapay zekayı eğitmek için on binlerce moda fotoğrafı kullanmış. Ancak yine de farklı bireylerin zevklerine uygun tavsiyeler ortaya koyup koyamayacağı bilinmiyor.

21. yüzyılın en iyi 10 oyunu!

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler