Ana SayfaHaberFacebook Messenger kullanıcı sayısı açıklandı

Facebook Messenger kullanıcı sayısı açıklandı

Hemen hemen herkesin kullandığı Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger, büyümesini sürdürüyor. Facebook Messenger kullanıcı sayısı açıklandı.

Facebook Messenger, günümüzün en çok kullanılan iletişim yöntemlerinden biri olarak öne çıkıyor. Akrabanın. eşin, dostun kısaca herkesin üye olduğu Facebook, uzun süredir mesajlaşmak için Messenger uygulamasına yönlendirme yapıyordu. Zaten devasa bir üye sayısına sahip olan firmanın bu yönlendirmeleri ile Messenger’da ciddi bir hareketlilik yaşanıyordu. Firma tarafından Facebook Messenger kullanıcı sayısı açıklandı. Bakalım yeni rakamlar neleri gösteriyor?

Yapılan açıklama ile Facebook Messenger’in 1.3 milyar global kullanıcıya eriştiği belirtildi. Firmanın 5 ayda kullanıcısı sayısını 100 milyondan fazla arttırdığı görülüyor. Nisan’da açıklanan kullanıcısı sayısı 1.2 milyardı.

Ancak bu rakamların doygunluğa ulaşmaya yakın rakamlar olduğunu, yani ilerleyen dönemlerde müthiş bir artış beklenmediğini belirtelim. Zira Facebook, 2 milyar üyeye sahip. Birden fazla Facebook hesabı olanları, pasif hesapları vs. hesaba katınca Messenger kullanıcı sayısında daha ne kadar bir artış gösterecek? Zamanla göreceğiz.

Facebook, Messenger ile başarısını sürdürürken firmanın Çin merkezli rakibi Wechat’in de Mayıs’ta 1 milyara yakın üye sayısına ulaştığı açıklanmıştı. Bakalım Messenger, WeChat’e geçilecek mi?

Rocket League için yeni güncelleme geliyor

Oğuz Birkardeşler
Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting