Ana Sayfa Genel Burger King yeni logosu büyük şaşkınlık yarattı

Burger King yeni logosu büyük şaşkınlık yarattı

Burger King yeni logosu uzun bir süre sonra yeniden değişti. Bu seferki logo birçok kişi için sürpriz oldu. Bu devasa Fast Food krallığı bu defa yeni bir ilginçliğe imza attı.

Yaptığı kampanyalar ile dikkat çekmeyi başaran ve adeta ABD’yi temsil edecek kadar büyük olan Burger King, yeni logosu ile biraz hayal kırıklığı biraz da şaşkınlık yarattı. İşin açıkçası hiç kimse onların neden eski logolarına döndüğünü de bilmiyor.

Yapılan yorumlara bakıldığında genellikle şaşkınlık ifadesi göze çarpıyor. Herkes çok daha yeni ve farklı bir tasarım yapmasını bekliyordu. Peki Burger King bu defa nasıl bir logo kullandı.

Burger King eski logosuna geri döndü

Şirket tarafından alınan yeni bir karar ile birlikte eski logoya geri dönülmesine gerektiği söylendi. Son olarak 1999 yılında değiştirdiği klasik logoyu bu defa tekrardan kullanacak. Yuvarlak detaylara sahip bu yeni logo, şirketin kurumsal kimliğine fazlasıyla uygun.

Burger King yeni logosu

Burger King eski logosunda daha yuvarlak bir tasarım tercih ettiği görülüyor. Bu yeni yuvarlak detayla birlikte gönderilmek istenen mesaj müşterilere iletilmiş olacak. Yuvarlak ve lezzetli mesajı, Burger King tarafından en çok kullanılan mesaj olarak göze çarpıyor.

Bu markanın görsel kimliği, aslında vermek istediği mesajla son derece uygun. Yani yüksek ihtimalle şirket 20 yıl bu logoyu kullanacak. Tüm reklam afişlerinde ve ambalajlarda görmeye başlayacağımız yeni logo, hamburger hayranlarını daha şimdiden heyecanlandırdı.

Küresel marka şirketi Siegel + Gale’in başkanı Douglas Sellers, “Dünyada yaşanan olaylar göz önünde bulundurulduğunda, yeni logo son derece sıcak ve tanıdık bir sima gibi geliyor.” ifadelerine yer verdi. Peki sizce yeni logo nasıl görünüyor? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting