Ana SayfaDedikodularFacebook Kişisel Mesajları mı Satıyor?

Facebook Kişisel Mesajları mı Satıyor?

Facebook reklam gelirlerini arttırabilmek için ana sayfada ki  haber akışında çeşitli reklamlar,videolu tanıtımlar,sponsorlu gönderiler yayınlamak gibi bir çok yöntem denedi. Özellikle de son zamanlarda bu tarz paylaşımlara daha da çok yer ayırdı.Şimdi de Facebook’un kişilerin özel mesajlarını ve bu mesajların arasında ki önemli bilgileri iş ortaklarına sattığı iddiaları ortalarda geziniyor.

Son zamanlarda ortaya atılmış asılsız iddialarında bir diğer mağduru Facebook oldu.Gelirlerini arttırabilmek için kullanıcıların özel mesajlarını iş ortaklarına sattıkları iddiaları gündeme oturmuş durumda.Kullanıcıların tedirgin olduğu şu dönemde, Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde Facebook’un yaptığı kullanıcıların gizlilik sözleşmesini ihlal ettiği için toplu bir dava açıldığı da belirtildi.

facebook

Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde açılan bu toplu davayı destekleyecek  nitelikte High-Tech Bridge tarafından  bir rapor yayınlandı.Yayınlanan rapora göre Facebook’un kullanıcılarına haber vermeden özel mesajlarında ki bilgileri tarayıp bunları gizli bir URL adresinde sakladığı belirtilmekteydi. Facebook’a açılan dava da Facebook sadece iddiaları yalanlamak dışında bir şey yapmadı.Davayı açan Michael Hurley ve Matthew Campell ise bu davayı tüm Amerika Birleşik Devletlerindeki tüm Facebook kullanıcıları adına açmış bulunmakta.Dava,davacılar lehine olursa Facebook yaptığı suçtan dolayı,gizlilik sözleşmesini ihlal ettiği gün için 100 dolar ve kullanıcı başına 10.000 dolara kadar meblağ ödemek zorunda kalacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting