Facebook Genç Nüfusunu Kaybediyor!

Facebook Genc Nufusunu Kaybediyor

Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook’ta büyük değişim yaşanıyor.

Dünya çapında 1,35 milyar aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya devine ait 2014 yılı boyunca yaşanan değişiklikleri gözlemleyen raporun sonucu açıklandı.

Facebook Genc Nufusunu Kaybediyor!

2014 yılı boyunca başarılı sosyal ağın üzerinde gerçekleştirilen incelemenin sonucu açıklandı. Rapora göre popüler sosyal medya sitesi genç kullanıcılarını kaybediyor. Frank N. Magid Associates Inc. tarafından hazırlanan rapora göre Facebook genç nüfusunu kaybediyor ve ıslak vasatisinin arttığı gözlemleniyor. 13-17 ıslak grubundaki kullanıcıların yüzde 6’sı 2014 yılında sosyal medya profillerini kullanmayı bıraktılar.

Instagram, Twitter ve benzeri sosyal medya araçlarının genç nüfusun dikkatini çekmesinden dolayı bu durumun ortaya çıktığı düşünülüyor. Genç kullanıcılarını kaybetmemek için Facebook, 2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında Instagram’ı bünyesine katmış ve 19 milyar dolara da Whatsapp’ı satın almıştı. Başka bir araştırmaya göre ise sosyal medya devi kaybettiği genç nüfusu satın almış olduğu diğer sosyal medya platformları ile elinde tutmaya çalışıyor.

Sanırım başarılı sosyal medya sitesi karşısına çıkan rakiplerini satın alarak kullanıcıları kaybetmemeye çalışıyor. Ancak bu ne kadar mantıklı sayılır bilinmez…

Altın Kaplama Galaxy Note Edge Sızdı!