Ana SayfaGenelFacebook' da Türk Hava Kurumu Virüsü

Facebook’ da Türk Hava Kurumu Virüsü

Daha önce Yetenek Sizsiniz adı ile başlayan Facebook’ daki virüs yaygınlığı bu kez Türk Hava Kurumu adı altında yapılıyor. Yeni virüse dikkat!

Birkaç gün önce Türk Hava Kurumu adına, kimliği belirsiz kişilerce Facebook’ta yeni bir etkinlik sayfası açıldı. Söz konusu sayfada, Türk Hava Kurumu’nun 500 bin öğrenciye burs vereceği belirtiliyor. Bursa hak kazanmak için kullanıcılardan Bilet Al butonuna tıklanması isteniyor. Söz konusu bağlantıya tıkladığında burs kazanacağını bekleyen kullanıcılar ise aslında farkında olmadan Facebook hesaplarına virüs bulaştırıyor ve bu virüs bulaştığı hesaptaki tüm arkadaş listesine de bu etkinliğin davetiyesini yolluyor.

Bu şekilde de virüs kısa sürede binlerce kişiye yayılıyor. Facebook’ta olayın büyümesiyle birlikte, kullanıcılardan artan şikayet üzerine Türk Hava Kurumu harekete geçti ve Facebook üzerinde burs vaadinde bulunan sahte hesapları bir bir kaldırdı. Türk Hava Kurumu ayrıca resmi internet sitesinde THK’nın Facebook virüsüyle ilgili uyarıda da bulunuyor.

- Reklam -

THK’nın açıklaması şu şekilde: “Kurumumuzca yapılan sosyal medya taramalarında ‘Türk Hava Kurumu’ndan 500 bin öğrenciye burs’ başlıklı paylaşımlar yapıldığı ve sosyal medya hesaplarında sayfalar açıldığı tespit edilmiştir. Kötü niyetli kişiler tarafından oluşturulan virüslü sayfalara giren kullanıcılar bu durumdan olumsuz etkilenmiştir. Vatandaşlarımızı yanıltmak ve virüslü sayfalara yönlendirmek için yazılan tüm bilgiler asılsızdır ve THK ile ilişkisi yoktur. Kurumumuz bünyesinde burs verilmesi ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır. Konuyla ilgili olarak Facebook ve Twitter nezdinde gerekli engelleyici girişimler yapılmıştır.”

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting