Ana Sayfa Dedikodular Facebook Bizi İzliyor

Facebook Bizi İzliyor

Gizlilik ayarlarında yaptığı değişiklikle 1 milyar kullanıcısının fotoğraflarını paylaşacak olan Facebook, geçmişte sıkça maruz kaldığı gizlilik tartışmalarını yeniden başlatacak gibi görünüyor.

Facebook’un gizlilikten sorumlu ismi Erin Egan, dün Hak ve Sorumluluklar Bildirimi’nde değişiklikler yapıldığını belirtti. Değişiklikler, Facebook’un şahsi bilgilerinize erişmesine ve Facebook’un sunduğu içeriklerle bağlantılı olan tüm bilgilerinizi kullanmasına izin verecek. Şirketten yapılan açıklamada, üçüncü partilerin de bilgilerinize erişebileceği açık bir şekilde ifade edildi: “Sosyal medya ağı üzerinde paylaşılan kamu bilgisine veya hizmet sağlayıcıların bilgilere erişim sağlamasına izin verebiliriz. Böylece, bizlere hizmet sunabilirler.” Yani kişisel bilgileriniz büyük firmalara,reklam verenlere,yani parayı veren herkese satılabilecek.

Facebook bizi izliyor
Facebook bizi izliyor

Reuters’ın haberinde verdiği bir örneği göre, Facebook, kamuya açık olan profil fotoğrafınızı ‘yüz tanıma teknolojisi’ için kullanabilir. Söz konusu teknolojinin, fotoğraflarda insanları etiketlemenin ötesinde başka amaçlar için kullanılabileceği öne sürülüyor. Yüz tanımanın profil fotoğraflarını kapsamaya başlaması halinde, etiketlenmemiş insanların bile tanınabileceği belirtiliyor. Egan, yüz tanına teknolojisinin sadece fotoğraf etiketleriyle sınırlı kalacağı konusunda söz veremeyeceğini belirtirken, bu konudaki gelişmelerden kullanıcıları haberdar edeceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting