Facebook beni hackleyin dedi: Bilgisayar korsanlarına açık çağrı

Meta, iklim değişikliğiyle mücadele için kolları sıvadı

Facebook beni hackleyin diyerek cesaretini gösterdi. Şirket yeni bir ödül programı başlatıyor. Hadi gelin hem bu ödüle hem de konuyla ilgili diğer detaylara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Facebook beni hackleyin çağrısı yaptı. Şirket özellikle şu sıralar çok fazla donanım piyasaya sunuyor. Piyasaya sunulan ürünlerin bazı hatalara sahip olduğu biliniyor. Fakat burada asıl önemli olan uzman kişilerin hataları tespit edebilmesi.

Facebook elbette bir güvenlik ekibine sahip. Fakat bu pek yeterli olmuyor. Dışarıdan bir gözlemcinin sitenin donanım ve uygulamalarını incelemesi gerekiyor. Quest 2, Portal ve Ray-Ban Stories için hata bulan geliştiricilere çeşitli ödüller dağıtılıyor. Bu ödüllerin en az 500 dolar ile başladığı biliniyor.

Facebook beni hackleyin diyerek cesaretini gösterdi

Facebook bilgisayar korsanlarına açık bir şekilde çağrıda bulunarak hata tespiti yapmalarını istedi. Bu hata tespiti ile birlikte çeşitli para ödülleri verilecek. Bu ödüllerin en büyük ödeme limiti ise 30 bin dolar. Fakat kritik bir açık bulan kişiler bundan daha fazlasını kazanabilir.

Facebook beni hackleyin

Facebook tarafından verilecek olan ödüllerin miktarı tamamen tespit edilen açığın ne kadar kritik olduğu ile ilgili. Eğer tespit edilen bu açık çok fazla kritikse Facebook şirketi para ödülünü ona göre arttıracak. 2011 yılından beri ödül programını devam ettiren Facebook yaklaşık olarak 10 yıl içerisinde toplamda 2 milyon dolar civarında ödül dağıttı.

Facebook profesyonel mod özelliği kazanıyor: İyice Instagram’a benzedi

Facebook beni hackleyin çağrısı karşılık bulmuş gibi görünüyor. Şirkete bu alanda çok fazla başvuru yapıldı. Peki sizce Facebook donanım ve yazılımları güvenli mi? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir