Ana sayfa Facebook Facebook 529 milyar dolarlık ceza alabilir

Facebook 529 milyar dolarlık ceza alabilir

Uzun bir süredir skandallara konu olan Facebook 529 milyar dolarlık ceza almanın eşiğinde. Facebook, uzun bir süredir gündemden düşmüyor.

Facebook 529 milyar dolarlık ceza ile karşı karşıya. Özellikle de Cambridge Analytica skandalı buna çok farklı bir boyutta etki etti. Facebook Dünya genelinde çok ciddi cezalar aldı. Şimdi ise Avustralya sert cezalar için hazırlanıyor. 2018 yılında gerçekleşen skandal için şirkete 529 milyar dolar ceza kesilmek isteniyor.

Facebook cezaları rekora koşuyor

Kısa bir süre önce İngiltere’de görülen davada 500 milyar sterlin ceza Facebook için kesilmişti. Şimdi ise Avustralya buna benzer bir ceza için hazırlanıyor. Cambridge Analytica skandalı için 311.074 kişinin Avustralyalı olduğu söyleniyor.

 

Avustralya’da Kişisel Bilgilerin Korunması Kanunu’nu ihlal etmenin cezası yaklaşık olarak 1,7 milyon dolar olarak belirlenmişti. Avustralya İstihbarat Komisyonu tarafından yapılan açıklamaya göre; Facebook sürekli olarak gizliliği ihlal etti. Bu durum Facebook’a ilgili dosyalarla birlikte sunuldu. Davaya konu olan uygulama ise “This is Your Digital Life” olarak belirlendi. Avustralya, şirketin politik gizliliği özellikle ihlal ettiğini söylüyor.

Facebook’a yapılan suçlamalar giderek çok büyük boyutlara ulaştı. Neredeyse Dünyanın tüm ülkelerinden şirkete cezalar kesiliyor. Her ne kadar Facebook bunları ödeyecek finansal güce sahip olsa bile, yine de yatırımcılar bundan hiç memnun değil. Sizce Facebook bu cezaları ödeyebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler