Ana sayfa Genel FaceApp uygulaması ABD Senatosu'nun radarında

FaceApp uygulaması ABD Senatosu’nun radarında

Tüm dünyada bir çılgınlık haline dönüşen fotoğraf yaşlandırma uygulaması FaceApp şimdi ABD Senatosu’nun gündeminde.

FaceApp herkesin telefonuna girdi

Uygulamanın bir Rus start-up’ı tarafından geliştirildiğini tespit eden ABD senatosu, uygulamanın yarattığı güvenlik riskleri konusunda rapor hazırlıyor. Demokrat Parti senatörü Chuck Schumer şimdiden uygulamayı incelemeleri için FBI ve FTC’yi göreve çağırdı.

ABD dijital güvenlik kurumarı ile uygulamanın olası gizli ajandları ve telefonlarda neden olabileceği güvenlik risklerini inceleyecek senato, ABD kamu görevlillerine uygulamayı kullanmayı yasaklayabilir.

ABD, İngiltere, Çin, Rusya, İran ve Kuzey Kore arasında çok ciddi bir dijital çatışma sürüyor ve ülkeler blok şeklinde birbirlerine saldırabliyor. ABD şimdi Face App’ın bir tür trojana dönüşmesinden veya kullanıcı verilerini çalmasından endişe ediyor.

Tesla yaşanan casusluk olayında Apple’dan yardım istedi!

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler