Ana sayfa Haber FaceApp ile dolandırdı! Sonra yakalandı!

FaceApp ile dolandırdı! Sonra yakalandı!

Yaşandırma uygulaması olarak bilinen FaceApp ile Türkiye’de büyük çaplı bir dolandırılık gerçekleştirildi. İşte o olayın detayları!

Tüm dünyayı 3 yıl önce çıkmasına rağmen nedense bir anda bir kez daha kasıp kavuran yaşandırma uygulaması FaceApp, kişilerin biyometrik fotoğraflarını topladığı yetmiyormuş gibi bugün de Türkiye’de bir dolandırılacağa ev sahipliği yaptı.

FaceApp ile dolandırdı!

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, iki yıldır tam 57 ayrı dolandırıcılık suçundan aranan Uğur E’nin peşine düştü. Bir eğlence mekanında yakalanan Uğur E.’nin son olarak yaşlandırma uygulamasını kullanarak dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı.

Xbox One arayüzü yenileniyor!

İnşaat malzemeleri ve konteynerler ile asker ve polisler için bot ve silah kılıfı gibi ürünler sattığını belirten Uğur E., bu uygulama ile sahte fotoğraflar üretmiş.

Asker ve emniyet personelini de dolandıran zanlı, aralarında Afrin’de görev yapan güvenlik güçlerinin de bulunduğu birçok kişiden kapora bile almış.

Uğur E. yakalandığı sırada; polis rozetlerini gösteren ekiplere “Siz ciddi misiniz?” diyerek karşılık vermiş. Şaşkınlık yaşayan zanlı, hakkındaki suçlamaları öğrenince “Vallahi ben yapmadım, başkasıyla karıştırıyor olmayasınız.” dedi.

FaceApp

Gözaltına alınarak emniyete götürülen Uğur E’nin bekçilik yaptığını, ekmeğinin peşinde ve suçsuz olduğunu, aranmasının bulunmadığını söylediği, daha sonra suçunu itiraf ederek, “Ne yapayım onlar inanmasaydı, kimsenin parasını zorla almadım ki.” dediği öğrenildi.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler