Ana sayfa Oyun Xbox One arayüzü yenileniyor!

Xbox One arayüzü yenileniyor!

Xbox One arayüzü nihayet nesilin sonuna doğru yenileniyor. Xbox One’ın yeni arayüzü görünüş ve kullanış açısından PlayStation 4’e çok benziyor.

Microsoft, Xbox 360’ın ömrünü tamamlamasına yakın bir güncelleme yayınlamış ve sistemin arayüzünü yenilemişti. Yazılım devi aynı politikayı Xbox One’da da izleyeceğini açıkladı. Microsoft tarafından paylaşılan görsel ile Xbox One’a ilerleyen aylarda gelecek olan güncelleme ile konsolun arayüzünün baştan aşağıya yenileneceği resmi olarak açıklandı.

Xbox One’ın yeni arayüzü ilk bakışta PlayStation 4’ün çıktığı günden bu zamana kullandığı arayüze çok benziyor. Kullanım kolaylığı için hatırlayacağınız gibi Nintendo Switch’te de buna benzer bir arayüz kullanılıyor. Xbox One’ın oyunları tek bir sırada sergilemek yerine eski arayüzde alt alt sıralaması kullanım kolaylığı açısından pek iyi değildi.

Nintendo Joy-Con sorunu için açıklamada bulundu!

Şahsen Xbox One kullanıcısı olarak konsolumda hangi oyunların yüklü olduğunu sırf karmaşık arayüzden dolayı bazen unutabiliyordum. Bu yeni arayüz hem daha kullanışlı hem de sık kullandığınız uygulama ve oyunları tek bir ekranda görebiliyorsunuz.

Yeni arayüzde GamePass, Microsoft Store ve Mixer için küçük bir bölüm yer alıyor. Xbox One X’te bile kasan eski arayüz, sadeleştirme yapılarak daha akıcı bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Xbox One arayüzü

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 2 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler