Ana sayfa Genel ESET - TEB Kurumsal Bilgi Güvenliği Toplantıları Başlıyor

ESET – TEB Kurumsal Bilgi Güvenliği Toplantıları Başlıyor

ESET ve Türk Ekonomi Bankası (TEB), finansal işlemlerin artan oranda internet ve mobile kaymasıyla beraber dijital dünyanın güvenli olduğu ve nasıl korunduğuna dikkat çekmek amacıyla yurt çapında Kurumsal Bilgi Güvenliği Toplantıları düzenleyecek.

İlki 25 Şubat tarihinde İzmir’de gerçekleştirilecek toplantı dizisi Antalya, Gaziantep, Samsun, Konya, Bursa, Denizli, Kayseri, Eskişehir ve Adana’da devam edecek. Toplantılara iş dünyasının temsilcileri, kurumların finans ve IT yöneticileri katılacak.

TEB-ESET

Toplantılarda internetin kolaylıkları, riskleri ve tehditlerden korunma çözümlerini aktaracaklarını dile getiren ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, siber suçluların organize biçimde kimlik, şifre, parola bilgilerine ve şirket datalarına ulaşmaya çalıştıklarını ve kendileri kullanmasa bile bunları satışa sunarak, para kazanmayı hedeflediklerini söyledi. Akkoyunlu, iş akışında kullanım yaygınlığı hızla artan akıllı telefonların da hedef haline geldiğini belirterek, sorunsuz bir iş süreci için güvenlik önlemlerinin önem taşıdığını söyledi.

TEB Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Deniz Devrim Cengiz ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Teknolojinin gelişmesiyle beraber hayatımızda ciddi değişiklikler oldu. Müşteri davranışlarının teknolojiye paralel değişmesiyle bizler de müşterilerimize uygun hizmetler sunmak için çeşitli ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Artık sadece bilgisayar veya akıllı telefon değil, Smart TV’lerden giyilebilir teknolojiye kadar her yer bizim oyun alanımız içinde. Buna bağlı olarak bazı riskler de oluşabiliyor. Bu risklerden korunmanın çeşitli yolları var. Müşterilerimizi bilinçlendiriyoruz, bilgilendiriyoruz. ESET-TEB işbirliğiyle 3 yıldır TEB İnternet Şubesi ve Mobil Bankacılık müşterilerimize ücretsiz güvenlik programı sağlıyoruz. Böylece dijital bankacılığı çok daha güvenli hale getiriyoruz. Şimdi de bilinçlendirme süreçini daha ileriye taşımak adına Kurumsal Bilgi Güvenliği Toplantıları’na başlıyoruz.“

Twitter, Tweetdeck Teams’i Duyurdu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler