Ana SayfaGenelElon Musk'tan Twitter itirafı

Elon Musk’tan Twitter itirafı

Twitter’ın avukatları, Elon Musk’ı 44 milyar dolarlık şirketi devralma girişiminden kurtarma girişimi nedeniyle tepki gösterdi.

Elon Musk’tan Twitter itirafı. Şirket yaptığı açıklamada, Musk’ın anlaşmayı feshetmek istediğine ilişkin resmi bildiriminin hemen ardından kendisine karşı yasal işlem başlatmaya hazır olduğunu söyledi. Şimdi, SEC ile yeni bir dosyalamada Twitter daha da ileri giderek Musk’ın eylemlerini “geçersiz ve haksız” olarak nitelendiriyor.

Elon Musk ve Twitter cephesinde şaşırtıcı gelişme

Musk ve avukatları daha önce şirketi platformundaki bot ve sahte hesapların sayısı hakkında “yanlış ve yanıltıcı” açıklamalar yapmakla suçlamıştı. Kanıt sunmadan, bot sayısının Twitter’ın belirttiğinden “çılgınca daha yüksek” olabileceğini iddia ettiler.

Twitter tüm veri akışını Elon Musk'a verecek!

Elon Musk’tan Twitter itirafı

Şimdi, Twitter’ın avukatları bu iddialara yanıt vermekle meşgul.. Musk’ın avukatlarına yazdığı bir mektupta Twitter, anlaşmanın kendi tarafında bir sorun olduğu konusunu reddediyor ve aslında, Musk’ın bizzat kendisinin “bilerek ve kasti olarak sözleşmeyi maddi olarak ihlal ettiğini” belirtmeye devam ediyor. Diğer hükümlerin yanı sıra Musk’ın Twitter’ı veya çalışanlarını kötülemesinin yasak olduğunu belirten maddeye atıfta bulunuyor.

Elon Musk Tesla işgücünü yüzde 10 azaltmayı hedefliyor

Bu iddianameler, Twitter’ın Musk ile uzun süreli bir yasal savaşa hazırlandığının en son işareti. Musk ile olan destan başladığından beri Twitter’ın hisse fiyatına milyarlarca dolarlık bir darbe ile karşı karşıya olan şirketin yönetim kurulu, Musk’ı anlaşmaya uymaya zorlamak için dava açacağını söyledi. Şirket, şirket birleşmelerinde uzmanlaşmış yeni bir hukuk firması bile tuttu. Ancak yasal bir savaşın Musk’ın Twitter’a gerçekten sahip olmasıyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağı hala çok belirsiz.

iPhone 14 serisinin çıkış tarihi belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting