Ekran altı kamera teknolojisi için 2023 patlama noktası olabilir

ekran altı kamera

Akıllı telefon pazarında yeni bir yarış başlamak üzere. 2023 ekran altı kamera teknolojisinin sıkça kullanıldığı bir yıl olabilir. Peki bu rekabette kazanan isim kim olacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Ekran altı kamera teknolojisi için 2023 patlama noktası olabilir. Akıllı telefon pazarında son 2 – 3 yıldır konuşulan bir teknoloji var. Ekran altı kamera teknolojisi. Eğer bu teknoloji hayata geçerse, damla çentik, ya da delikli ekran tasarımları da tarihe karışmış olacak. Kamera ekranın altına yerleştirilecek ve kullanılmadığı sürece de görünmeyecek.

Huawei ekran altı kamera

Şimdiye kadar bazı firmaların ekran altı kameralara dair çalışmaları olmuştu. Hatta ZTE bu konuda önemli adımlar atmış ve demo bir görüntü de yayınlamıştı.

Fakat şimdiye kadar geliştirilen teknolojiler beklentileri karşılamanın hayli uzağında diyebiliriz. Hal böyle olunca ekran altı kameranın da pek bir esprisi kalmıyor.

Samsung yeni ekran altı kamerası patenti geliştiriyor

Ekran altı kamera teknolojisi için 2023 patlama noktası olabilir

Fakat sızdırılan son bilgilere göre ekran altı kameraların önündeki pek çok engel aşılmış durumda. Hatta Xiaomi, Samsung ve Oppo’nun ekran altı kameraya sahip ilk modeli bu yıl içerisinde çıkaracağı da iddia ediliyor.

Huawei ekran altı kamera yeni

Akıllı telefon sektöründeki bu üç dev isim ekran altı kameraya sahip ilk telefonu çıkarabilmek adına bir yarışa girişmişler. Hali hazırda ekran altı kameraya sahip ilk modelin kimden geleceği ise tam bir soru işareti.

Muhtemelen bu teknoloji de ilk olarak Xiaomi’den gelecektir. Zira Çinli üretici bu tarz teknolojilerde hayli atak bir görüntü sergiliyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

OnePlus Nord N100 için yeni güncelleme


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir