Ana SayfaGenelŞaşırtıcı Bir Şekide E-mail İngiltere'de En Yaygın İnternet Aktivitesi Seçildi

Şaşırtıcı Bir Şekide E-mail İngiltere’de En Yaygın İnternet Aktivitesi Seçildi

Tüm Dünya’da sosyal medya platformları zirvedeyken yapılan bir ankete göre İngiltere’de e-posta gönderme en yaygın internet faaliyeti seçildi.

Ulusal istatistik bürosu İngiltere‘de yetişkinlerin %82‘inin en çok e-mail kullandığını ve bu rakamın 2016’dan bu yana 3 puanlık bir artış sağladığını açıkladı. Bu rakamı %71 ile mal ve hizmetler hakkında bilgi almak ve %66‘ı sosyal ağ paylaşımları izledi. İngiltere’de son 10 yılda; çevrimiçi haber ve dergi okuma oranları %64′e, internet bankacılığı %30‘dan %63‘e sosyal ağ kullanımı ise son 5 yılda %45‘ten %66‘ya yükselmiş.

İngiltere vatandaşlarının internet alışkanlıkları arasında %77 ile genel  olarak istikrarlı devam eden online alışveriş yer alıyor. 25-34 yaş grubunun online alışveriş oranı geçen yıla göre % 4 düşse de bu geneli pek etkilemiyor.

Yaklaşık 2500 katılımcı ile İngiltere’de yapılan bu anketten çıkan sonuçlar burada yaşayan  insanların interneti daha çok günlük ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığını  gösteriyor.

İngiltere’de mobil cihazların kullanımı giderek artıyor ve tüm ülkedeki evlerin %90‘ında internet bağlantısı mevcut ve bu oran giderek artıyor. Geri kalan %10 ise interneti yararlı ve ilginç bulmadıklarını yada internet kullanma becerilerine sahip olmadıklarını düşünüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU